Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia grupowe w Auchan. Kilkanaście tysięcy złotych odprawy

Sieć Auchan porozumiała się ze związkowcami w kwestii warunków zwolnień grupowych, obejmujących pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie. Sklepy te będą obsługiwały klientów do 27 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
Auchan wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy uzależnione od stażu pracy

Auchan Retail Polska podjął decyzję o zamknięciu dwóch sklepów. Bezpośrednią przyczyną decyzji likwidacji placówek w Grudziądzu i Lubinie stała się ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu – wyjaśniła sieć w komunikacie.

Oba będą obsługiwać klientów jedynie do 27 września.

Serwis "Wiadomości Handlowe" ustalił, że pracodawca zaakceptował odprawy w wysokości: jednomiesięcznej pensji plus 3000 zł dla pracowników ze stażem do 2 lat, dwóch miesięcznych pensji plus 5500 zł dla osób, które mają staż od 2 do 8 lat i trzech miesięcznych pensji plus 8500 zł dla osób pracujących w Auchan jeszcze dłużej.

Obejrzyj: Zakaz handlu do zawieszenia. Witucki uważa, że jest na to szansa

Zwolnienia grupowe w Auchan, obejmujące pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie, obejmą do 284 osób.

Auchan Retail Polska działa w Polsce od 1996 r. i zarządza na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Osoby ze spektrum autyzmu mogą być bardzo wyczulone na hałas
"Godziny ciszy" w Auchan okazały się sukcesem. Po wakacjach akcja w całej Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: auchan, zwolnienia, sklep, odprawa, gospodarka, wiadomości, handel
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2020

ABCno i mają wolne soboty ,niedziele niech PIS dalej niszczy gospodarkę

01-08-2020

KaryniaNo i właśnie, rozdajemy 500+, a ci ludzie potrzebują teraz pieniędzy na przeprowadzkę do Warszawy, Krakowa, na Śląsk. I co? Pieniędzy na przeprowadzkę … Czytaj całość

02-08-2020

DarekTeraz będziecie kupować 3 x drożej w sklepie u Pana Jacka, możecie tam pod sklepem rower zaparkować bo na samochód nie ma miejsca, tak chcieliście. A … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)