Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Zwolnienia grupowe w Auchan. Kilkanaście tysięcy złotych odprawy

14
Podziel się:

Sieć Auchan porozumiała się ze związkowcami w kwestii warunków zwolnień grupowych, obejmujących pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie. Sklepy te będą obsługiwały klientów do 27 września.

Auchan wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy uzależnione od stażu pracy
Auchan wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy uzależnione od stażu pracy

Auchan Retail Polska podjął decyzję o zamknięciu dwóch sklepów. Bezpośrednią przyczyną decyzji likwidacji placówek w Grudziądzu i Lubinie stała się ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu – wyjaśniła sieć w komunikacie.

Oba będą obsługiwać klientów jedynie do 27 września.

Serwis "Wiadomości Handlowe" ustalił, że pracodawca zaakceptował odprawy w wysokości: jednomiesięcznej pensji plus 3000 zł dla pracowników ze stażem do 2 lat, dwóch miesięcznych pensji plus 5500 zł dla osób, które mają staż od 2 do 8 lat i trzech miesięcznych pensji plus 8500 zł dla osób pracujących w Auchan jeszcze dłużej.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu do zawieszenia. Witucki uważa, że jest na to szansa

Zwolnienia grupowe w Auchan, obejmujące pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie, obejmą do 284 osób.

Auchan Retail Polska działa w Polsce od 1996 r. i zarządza na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Magic Mike
3 lata temu
Z tą nierentownością to ściema. Market z roku na rok przynosił coraz większe zyski. Co miesiąc wyrabiane były obroty. Ponad 280 ludzi zostaje bez pracy a oni się chwalą, że wypłacą jedno-, dwu- i trzy-miesięczne odprawy+ jakiś dodatek.. to pozwoli przetrwać bez pracy raptem parę miesięcy. A co dalej??? Życzę powodzenia w szukaniu pracy w czasach pandemii
Hornet
3 lata temu
Chyba wszechobecna tam chińszczyzna zniechęciła klientów do zakupów.
Franekki
3 lata temu
Czy tak będzie wyglądać REPOLONIZACJA handlu . Następny koncern się zwija . A na początek powrót do łóżek polowych . Tak trzymać . Po co w ogóle sklepu lepiej towar za towar , zamiast wypłaty paleta proszku czy czegoś. Macie Panie Prezesie okazję przejąć i zarządzać pokazać jak - upadłość po roku i milionowe straty przewiduje
Serdeczne pod...
3 lata temu
D Dla PIS o Solidarności i KK za wolne soboty i niedziele.Wszystkiego najgorszego.Byla pracownica.
KX1
3 lata temu
Kasy w jakich klienci skanują towar pozwalają zwolnić pracowników na kasach .