Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zwolnienia grupowe w Auchan. Kilkanaście tysięcy złotych odprawy

14
Podziel się

Sieć Auchan porozumiała się ze związkowcami w kwestii warunków zwolnień grupowych, obejmujących pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie. Sklepy te będą obsługiwały klientów do 27 września.

Auchan wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy uzależnione od stażu pracy
Auchan wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy uzależnione od stażu pracy
bDUCASOJ

Auchan Retail Polska podjął decyzję o zamknięciu dwóch sklepów. Bezpośrednią przyczyną decyzji likwidacji placówek w Grudziądzu i Lubinie stała się ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu – wyjaśniła sieć w komunikacie.

Oba będą obsługiwać klientów jedynie do 27 września.

Serwis "Wiadomości Handlowe" ustalił, że pracodawca zaakceptował odprawy w wysokości: jednomiesięcznej pensji plus 3000 zł dla pracowników ze stażem do 2 lat, dwóch miesięcznych pensji plus 5500 zł dla osób, które mają staż od 2 do 8 lat i trzech miesięcznych pensji plus 8500 zł dla osób pracujących w Auchan jeszcze dłużej.

bDUCASOL
Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu do zawieszenia. Witucki uważa, że jest na to szansa

Zwolnienia grupowe w Auchan, obejmujące pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie, obejmą do 284 osób.

Auchan Retail Polska działa w Polsce od 1996 r. i zarządza na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

bDUCASOR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUCASPm
KOMENTARZE
(14)
Darek
9 miesięcy temu
Teraz będziecie kupować 3 x drożej w sklepie u Pana Jacka, możecie tam pod sklepem rower zaparkować bo na samochód nie ma miejsca, tak chcieliście. A swoją drogą ile Jacek da zarobić pracownikom hehehe
Smolen
9 miesięcy temu
No i zaczyna wychodzić podwyzka rządowa. Oby tak dalej
ABC
9 miesięcy temu
no i mają wolne soboty ,niedziele niech PIS dalej niszczy gospodarkę
bDUCASPn
Yanos
9 miesięcy temu
No to teraz będą mogli więcej czasu spędzać z rodziną
Robert
9 miesięcy temu
Wolne ceny w handlu to jest totalne nieporozumienie - Przecież nie ma dowolnych wysokości pensji z pracę dla pracowników. Większość pracowników zarabia grosze niewiele większe od płacy minimalnej głodowej. Markety wszystkie, także polskie, trzymają wysokie ceny od kilku lat i chociaż ceny paliw kilkakrotnie spadły - wysokie ceny na wszystko: pozostały. Także drożyzna jest powszechna, zarobki od kilku lat stoją w miejscu pomimo rosnącej produkcji. Słowem - dla robciów beznadzieja jest totalna i długoletnia.