Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zwolnienia w Poczcie Polskiej mniejsze o połowę

12
Podziel się

Poczta Polska zwolni o połowę pracowników mniej, niż pierwotnie planowała - powinformował zarząd spółki. Jednocześnie trwa nabór nowych pracowników do sortowni w Warszawie.

Zwolnienia w Poczcie Polskiej mniejsze o połowę
Zwolnienia w Poczcie Polskiej będą mniejsze, niż zakładano.(Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEgBStMB

Jak informuje Poczta Polska, po analizie planowanych działań i trendów na rynku usług pocztowych zarząd spółki podjął decyzję o znacznym ograniczeniu skali planowanych zwolnień grupowych o ponad 50 proc. w stosunku do pierwotnych planów.

"Skala zwolnień, ze wstępnie zakładanej redukcji, została ograniczona do jedynie 960 etatów. Zmiany w strukturze zatrudnienia, wynikające z konieczności dostosowania się do zmian w usługach, odbywają się m.in. poprzez rekrutacje wewnętrzne i przekwalifikowania" - czytamy w komunikacie spółki.

Poczta Polska cały czas rekrutuje nowych pracowników do sortowni paczek w Warszawie. Wolnych jest kilkadziesiąt etatów.

bEgBStMD
Zobacz także: Dobre perspektywy dla gospodarki. "Pozytywnym zaskoczeniem są inwestycje"

Spółka zatrudnia na umowy o pracę i umowy zlecenia, również w niepełnym wymiarze godzin. Mile widziane jest posiadanie uprawnień w zakresie obsługi wózków widłowych lub prawo jazdy kat. B.

- Jesteśmy otwarci na osoby, które nie mają doświadczenia w tych branżach, ale są gotowe przekwalifikować się - mówi rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek.

bEgBStMJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgBStNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Ela
2 tyg. temu
Najgorszy pracodawca, zaraz za bankami.
zen
2 tyg. temu
Najważniejsze, że urzędy puchną i roszczeniowe żądania urzędników też.
nero
2 tyg. temu
Praca na poczcie to katorga przepracowałem prawie 30 lat mój dorobek to Cukrzyca -2 , nadciśnienie migotanie przedsionków nerwica jak chol >>> a i teraz czekam na operację serca zastawki uszkodzony kręgosłup bo spadłem chodząc po węgiel do piwnicy zaznaczam tego nie było w moim / naszych obowiązkach tylko kaprys Naczelniczki Ona brała Kasę a my musieliśmy za nią palić , a drugi dobrobyt aby móc pracować to zjechałem 3 mot. WSK - 2 Miński -3 maluchy 126 - cinkusa 700 - cinkusa 900 i golfa polo - 1,4 , oczywiście poczta nic nie dała ani grosza tylko nędzne grosze za kilometr teraz jest ok. 53 gr. do 900 i powyżej 83 gr. wszystkie opłaty na własną rękę OC . remonty wszelkie , a do tego jeszcze obcinanie kilometrów mimo że dzień w dzień przekraczałem normę obsługi rejonu bo miałem ponad 83 km. i teraz znów zwalniają było nas jedenastu listonoszy na ob. chwilę zostało 3,75 etatu , TRAGEDIA !!! jak można było pracować spokojnie skoro ambulans przyjeżdżał o godzinie 10 a nawet i w Samo południe szan . Dyrekcjo opamiętaj się bo pracownicy mają Waszych decyzji dość co która to głupsza ale Góra obsadzona oporowo tu się nie zwalnia mam taką UWAGĘ zastanówcie się bo wylądujecie na Szczawiku !!!. Nie zapomnę Wam jednego jak zachorowałem to w bez szczelny sposób chcieli mnie zwolnić Ordynator szpitala doznał szoku jak po pobycie w szpitalu dostałem pismo z Kadr Oni nie umieją rozróżnić jednostek chorobowych i ord. szpitala musiał pisać oświadczenie WYJAŚNIAĆ tłumaczyć a wystarczyło tylko zajrzeć do katalogu jednostek chorobowych i wszystko tam pisze ludzie co Wy robicie kogo zatrudniacie . SZANUJCIE LUDZI !!!.
bEgBStNf
tabu
2 tyg. temu
Celowo podwyżkami cen i kosztów PIS doprowadza Pocztę do upadłości . Ciekawe kto zostanie właścicielem tej firmy , może Obajtek , może kuzyn morawieckiego a może synalek szydło ?
Polak
2 tyg. temu
To geniusz narodowy nie oddał jeszcze 70 salonów że poczta nie ma kasy ?????????