Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy

11
Podziel się

Wprowadzenie e-zwolnień jako obowiązkowego rozwiązania opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Chyba najbardziej prozaicznym problemem był m.in. brak komputerów w gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy
(Wojciech Pacewicz)
bDzISPRx

Wprowadzenie e-zwolnień opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Najbardziej prozaicznym problemem był brak komputeróww gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Na pytanie, czy e-zwolnienia faktycznie będą wystawiane już 1 grudnia, jak chcą rządzący, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński jednoznacznie stwierdził: - Będą. Przesunęliśmy termin w odpowiedzi na apele środowiska lekarskiego - przyznał.

bDzISPRz

Dodał, że nowe przepisy o elektronicznych zwolnieniach pozwolą wypisywać je asystentom medycznym. Dodatkowym wsparciem dla medyków ma być pomoc finansowa.

- NFZ po raz pierwszy dostanie podstawy do finansowania zadań z zakresu informatyzacji. Chcemy przeznaczyć na ten cel 50 mln zł w tym roku – dodał Cieszyński. Pieniądze będą mogły być przeznaczane przede wszystkim na zakup komputerów oraz szkolenie pracowników gabinetów i przychodni.

Odpowiedzialny za projekty cyfrowe w polskiej służbie zdrowia polityk w rozmowie z money.pl mówił także o e-receptach oraz Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzISPRF
bDzISPSa
wiadomości
KOMENTARZE
(11)
alga
3 lata temu
ile razy my to już wszystko słyszeliśmy? Wrócić do organizacji służby zdrowia za czasów komuny a i pacjenci i personel będą zadowoleni. Bokiem nam już wychodzą te kolejne wiecznie niezrealizowane przymiarki do usprawnień a kolejki..................rosną.
xTerminatePri...
3 lata temu
No to ktos dobrze zarobi. Znow, uwlaszczy sie na panstwowym, czyli NASZYM. Bo nie ma takiej sily, aby ka to lu chy choc jeden deal zrobily uczciwie. NIE MA NA TO SZANS.
Art. 7 ust. 3...
3 lata temu
Super! Lekarz specjalista chirurg plastyczny, który pracuje w szpitalu publicznym przez kilka godzin w tygodniu a przez pozostały czas skromnie dorabia sobie w kilku swoich prywatnych przychodniach komercyjnego podciągania zwisającego czy ujędrniania sflaczałego oraz jest stroną umowy z NFZ na wystawianie zwolnień ZLA - otrzyma gratis nowego laptopa i bezpłatne przeszkolenie, sfinansowane pośrednio z kieszeni podatników, ofiar oparzeń, czekających karnie w kolejce na zabieg w szpitalu w którym ów lekarz czasami się pokazuje. Lekarz dentysta ze specjalizacją chirurgii szczękowej, który pracuje w szpitalu publicznym na kilka dyżurów w miesiącu a przez pozostały czas skromnie zasila budżet rodzinny zabiegami komercyjnego wszczepiania implantów po 500 EUR za punkt oraz jest stroną umowy z NFZ na wystawianie zwolnień ZLA - otrzyma gratis nowego laptopa i bezpłatne przeszkolenie, zafundowane pośrednio z kieszeni emerytów i rencistów czekających w rocznej kolejce na protezę całkowitą górną. Bo dolna za kolejny rok. Inna lista kolejkowa. Ja im nie żałuję! Ale jako przedsiębiorca uprzejmie poproszę MF, ZUS, MS o nowego laptopa i gratisowe przeszkolenia do: e-deklaracji, e-informacji, e-JPK we wszystkich strukturach, e-płatnika ZUS, e-KRS i e-EDG, e-KRK a za chwilę e-sąd powszechny.
bDzISPSb
Haha
3 lata temu
A teraz kartki i długopisy też są refundowane?
ISLA
3 lata temu
JESZCZE ŻEBY TE KOMPUTERY BYŁY POŁĄCZONE W JAKĄŚ INTELIGENTNĄ SIEĆ TAK ŻEBY DO SPECJALISTY ,NA ZABIEG CZY OPERACJĘ ALBO NA BADANIA REZONANSEM LUB INNE NIE CZEKAŁO SIĘ MIESIĄCAMI I LATAMI!!!???