Notowania

impact
16.06.2018 11:20

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy

Wprowadzenie e-zwolnień jako obowiązkowego rozwiązania opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Chyba najbardziej prozaicznym problemem był m.in. brak komputerów w gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Pacewicz)

Wprowadzenie e-zwolnień opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Najbardziej prozaicznym problemem był brak komputeróww gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Na pytanie, czy e-zwolnienia faktycznie będą wystawiane już 1 grudnia, jak chcą rządzący, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński jednoznacznie stwierdził: - Będą. Przesunęliśmy termin w odpowiedzi na apele środowiska lekarskiego - przyznał.

Dodał, że nowe przepisy o elektronicznych zwolnieniach pozwolą wypisywać je asystentom medycznym. Dodatkowym wsparciem dla medyków ma być pomoc finansowa.

- NFZ po raz pierwszy dostanie podstawy do finansowania zadań z zakresu informatyzacji. Chcemy przeznaczyć na ten cel 50 mln zł w tym roku – dodał Cieszyński. Pieniądze będą mogły być przeznaczane przede wszystkim na zakup komputerów oraz szkolenie pracowników gabinetów i przychodni.

Odpowiedzialny za projekty cyfrowe w polskiej służbie zdrowia polityk w rozmowie z money.pl mówił także o e-receptach oraz Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: impact, kuz, wiadomości, gospodarka, impact 2018, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2018

algaile razy my to już wszystko słyszeliśmy? Wrócić do organizacji służby zdrowia za czasów komuny a i pacjenci i personel będą zadowoleni. Bokiem nam już … Czytaj całość

17-06-2018

abcchyba ich pokreciło. Ok.2 lata temu jak wchodziła ustawa to zmusili nas w firmach do instalacji wejsć na platformę zus i nauki programu do pobierania … Czytaj całość

17-06-2018

xTerminatePriestsNo to ktos dobrze zarobi. Znow, uwlaszczy sie na panstwowym, czyli NASZYM. Bo nie ma takiej sily, aby ka to lu chy choc jeden deal zrobily uczciwie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)