Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Leasing aut. Minister Emilewicz zapowiada zmiany

 

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz chwali zmiany dotyczące zasad rozliczenia leasingu aut zapowiedziane przez Ministerstwo Finansów. Uważa, że to "otwarcie" na tych, którzy do tej pory nie korzystali z leasingu.

Minister nie chciała zadeklarować w rozmowie z money.pl, czy będzie bronić mikroprzedsiębiorców przed ograniczeniem możliwości odliczania wydatków, gdy auto osobowe jest wykorzystywane do celów mieszanych.

- Mali i średni przedsiębiorcy najczęściej korzystają z samochodów do 150 tys. zł, zatem mali i średni przedsiębiorcy w Polsce z leasingu de facto nie korzystają. Propozycja Ministerstwa Finansów, która dzisiaj jest w procesie konsultacji wewnątrzresortowych, to propozycja ustalenia limitu na poziomie 150 tysięcy złotych, otwarcie na tych przedsiębiorców, którzy dzisiaj z tego instrumentu korzystać nie mogą. Jesteśmy na pierwszym etapie, ustawa jest w konsultacjach w Ministerstwie Finansów, jeśli ustawa wyjdzie na światło dzienne, będę mogła się odnieść do projektu - mówiła money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jac505
2018-06-15 10:28
jak zwykle oderwana od rzeczywistości, jestem małym prowadzącym DG i od lat mam samochody w leasingu !!! koszt auta między 60000-70000 złotych i co 5 lat wymieniam na nowy !!!!
kazimierz
2018-06-14 16:35
Co to babsko wygaduje ? Jestem małym przedsiębiorca , obracam sie w kręgu małych i mikro przedsiębiorców . Wszyscy mamy samochody z leasingu lub używane i chyba nikt nie ma powyżej 150 tys.
Zejdźcie na ziemię politycy! W firmie mam dwa leasingowe auta. ! Jak de facto nie korzystam ? o co kamman ?
Głosuj na pis
2018-06-14 16:33
No to po elektrykach morawieckiego tylko przedsiębiorcy mogli temat ruszyć a teraz nikt ich nie kupi zatem opłata zeroemisyjna Kaczorkaczyńskiego to zwykłe złodziejstwo.
Pokaż wszystkie komentarze (15)