Notowania

leasing
13-06-2018 (19:26)

Leasing aut. Minister Emilewicz zapowiada zmiany

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz chwali zmiany dotyczące zasad rozliczenia leasingu aut zapowiedziane przez Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz chwali zmiany dotyczące zasad rozliczenia leasingu aut zapowiedziane przez Ministerstwo Finansów. Uważa, że to "otwarcie" na tych, którzy do tej pory nie korzystali z leasingu.

Minister nie chciała zadeklarować w rozmowie z money.pl, czy będzie bronić mikroprzedsiębiorców przed ograniczeniem możliwości odliczania wydatków, gdy auto osobowe jest wykorzystywane do celów mieszanych.

- Mali i średni przedsiębiorcy najczęściej korzystają z samochodów do 150 tys. zł, zatem mali i średni przedsiębiorcy w Polsce z leasingu de facto nie korzystają. Propozycja Ministerstwa Finansów, która dzisiaj jest w procesie konsultacji wewnątrzresortowych, to propozycja ustalenia limitu na poziomie 150 tysięcy złotych, otwarcie na tych przedsiębiorców, którzy dzisiaj z tego instrumentu korzystać nie mogą. Jesteśmy na pierwszym etapie, ustawa jest w konsultacjach w Ministerstwie Finansów, jeśli ustawa wyjdzie na światło dzienne, będę mogła się odnieść do projektu - mówiła money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leasing, wiadomości, wideo, gospodarka, impact 2018, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

zxzleasing... to za bogatych placimy wszyscy

14-06-2018

PiotrNie rozumiem zamieszania. Skoro auto będzie używane w charakterze mieszanym, to i odliczanie VAT i podatku też powinno takie być. A jeśli ktoś chce … Czytaj całość

13-06-2018

MŚPCo ta baba opowiada? Przecież właśnie małe firmy korzystają głównie z leasingu. Tak to jest gdy za gospodarkę zabiera się niedoświadczona pani … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)