Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Zmiany w leasingu aut. Wiceminister finansów zapewnia, że przedsiębiorcy na nich skorzystają

 

 

- Dla przeciętnego przedsiębiorcy to zmiana ewidentnie upraszczająca i obniżająca jego zobowiązania podatkowe - przekonuje w rozmowie z money.pl wiceminister finansów Paweł Gruza. Resort opracowuje nowe przepisy w sprawie odliczania podatku VAT od zakupu firmowych aut osobowych.

Propozycja jest obecnie na etapie konsultacji wewnątrzresortowych. Paweł Gruza podkreśla, że zmiany są konieczne.

- Niestety dochodziło do sytuacji, w której przepisy były albo zupełnie nieracjonalnie skonstruowane, albo troszeczkę nadużywane. Wydaje się, że nie ma żadnych uzasadnień do rozróżniania podatkowego traktowania nabycia i leasingowania samochodów bardzo drogich - wyjaśnił wiceszef resortu finansów.

Dodał, że ministerstwo idzie w kierunku podwyższenia limitu odliczenia dla wszystkich przedsiębiorców, jednocześnie próbuje zlikwidować luki, które były do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
ju
2018-07-04 20:33
Państwo ograniczając użytkowanie aut zmniejsza również zapotrzebowanie na paliwa w których dostaje ponad 50% w podatkach....
ju
2018-07-04 20:30
W polsce każdy nowy samochód jest drogi
TakiJeden
2018-06-15 14:12
Skoro pracodawca godzi się na użytkowanie auta w celach prywatnych to nikomu nic do tego. Jego sprawa, jego zabawki, jego pieniądze. Kolejna sprawa, skoro firmę stać na leasing drogich aut to dlaczego im to uniemożliwiać? Ich pieniądze, ich firma, ich decyzje. Niedługo dojdzie do tego, że menadżerom wyższego szczebla będą oferować Skodę Fabię w pakiecie... Ministerstwo robi problemy, tam gdzie ich nie ma, Z każdym miesiącem przekonuje się, że Polska podąża w złym kierunku. Socjalizm pełną gębą. A pomyśleć, że 30 lat temu mieliśmy Ustawę Wilczka...
Pokaż wszystkie komentarze (6)