Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Zmiany w leasingu aut. Wiceminister finansów zapewnia, że przedsiębiorcy na nich skorzystają

 

 

- Dla przeciętnego przedsiębiorcy to zmiana ewidentnie upraszczająca i obniżająca jego zobowiązania podatkowe - przekonuje w rozmowie z money.pl wiceminister finansów Paweł Gruza. Resort opracowuje nowe przepisy w sprawie odliczania podatku VAT od zakupu firmowych aut osobowych.

Propozycja jest obecnie na etapie konsultacji wewnątrzresortowych. Paweł Gruza podkreśla, że zmiany są konieczne.

- Niestety dochodziło do sytuacji, w której przepisy były albo zupełnie nieracjonalnie skonstruowane, albo troszeczkę nadużywane. Wydaje się, że nie ma żadnych uzasadnień do rozróżniania podatkowego traktowania nabycia i leasingowania samochodów bardzo drogich - wyjaśnił wiceszef resortu finansów.

Dodał, że ministerstwo idzie w kierunku podwyższenia limitu odliczenia dla wszystkich przedsiębiorców, jednocześnie próbuje zlikwidować luki, które były do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
TakiJeden
2018-06-15 14:12
Skoro pracodawca godzi się na użytkowanie auta w celach prywatnych to nikomu nic do tego. Jego sprawa, jego zabawki, jego pieniądze. Kolejna sprawa, skoro firmę stać na leasing drogich aut to dlaczego im to uniemożliwiać? Ich pieniądze, ich firma, ich decyzje. Niedługo dojdzie do tego, że menadżerom wyższego szczebla będą oferować Skodę Fabię w pakiecie... Ministerstwo robi problemy, tam gdzie ich nie ma, Z każdym miesiącem przekonuje się, że Polska podąża w złym kierunku. Socjalizm pełną gębą. A pomyśleć, że 30 lat temu mieliśmy Ustawę Wilczka...
Leon Z
2018-06-14 21:25
Podobno w Holandii za używanie samochodów służbowych do celów prywatnych grożą b. wysokie grzywny. Wprowadźmy to w Polsce i po problemie. Albo auto jest służbowe, albo prywatne.
Zzzzzzzz
2018-06-14 20:37
Proste, auto służy do działalności gospodarczej wiec wchodzi w koszty - to oczywiste. Przedsiębiorca 60-80 procent kilometrów przejeżdża w ranach biznesu. Jakieś ograniczenia 20 tus euro jak do tej pory to była kpina. Państwo zawsze zeruje na przedsiębiorcach, dlatego po 25 latach orki z urzędami mówię dziecku : uciekaj stąd. W innym kraju urzędnik ci pomoże tutaj urzędnik cię zniszczy bo taki jest system od ministra do samego dołu
Pokaż wszystkie komentarze (4)