Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
OPM
|

14. emerytura już w listopadzie. Kaczyński obejdzie się smakiem

170
Podziel się

"Czternastki" dla emerytów i rencistów zostaną rozdane w listopadzie. Jednak - zgodnie z ustawą - nie każdy emeryt może liczyć na przyznanie 14. emerytury, a część emerytów dostanie ją w pomniejszonej formie. Ile dostaną politycy-emeryci?

14. emerytura już w listopadzie. Kaczyński obejdzie się smakiem
Jarosław Kaczyński obejdzie się smakiem. Nie dostanie 14. emerytury (PAP, Marcin Obwara)
bDRSBzDp

Już w listopadzie na konta emerytów trafi 14. emerytura, bowiem prezydent Andrzej Duda podpisał się pod ustawą. Na wypłatę z niecierpliwością czeka wielu seniorów, ale są i tacy, którzy o pieniądzach mogą zapomnieć.

Wśród nich emeryt Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Nie dostanie ani złotówki z "czternastki", o czym przypomina "Super Express". ma za wysoką emeryturę - dostaje ponad 7 tys. zł. Będzie musiał zadowolić się wyłącznie "trzynastką", ta jest przyznawana wszystkim bez wyjątku.

bDRSBzDr

Dzieje się tak, bo - zgodnie z zapisami w ustawie - "czternastka" nie przysługuje każdemu emerytowi. Pod uwagę brane jest kryterium dochodowe. Pełna wysokość 14. emerytury to 1250 zł brutto.

Zobacz także: Test na przeciwciała z dyskontu. Jak to działa? Nasz dziennikarz sprawdził to na własnej skórze

Próg dochodowy ustalony jest na poziomie 2900 zł brutto otrzymywanej miesięcznie emerytury. Powyżej tej kwoty obowiązuje mechanizm "złotówka za złotówkę". Jeśli emeryt dostaje wyższą emeryturę, to 14. emerytura zostanie pomniejszona o kwotę przekroczenia progu.

bDRSBzDx

Dla zobrazowania, emeryt pobierający 3 tys. zł emerytury, otrzyma "czternastkę" pomniejszoną o 100 zł. I tak aż do wyczerpania 1250 zł.

Na 14. emeryturę załapie się jednak Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS. Jak podaje "SE", po marcowej waloryzacji może liczyć na emeryturę ok. 3,5 tys. zł, dostanie więc "czternastkę" w wysokości 650 zł.

Podobnie jak prezes PiS Jarosław Kaczyński, ani złotówki z "czternastki" nie zobaczą: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który ma ponad 6 tys. zł emerytury, oraz Iwona Śledzińska-Katarasińska z KO, której świadczenie to prawie 7,5 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSBzDS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(170)
hahaha
4 tyg. temu
zabrać kaczorowi wszystkie pieniądze, on żyje na nasz koszt,
Heee
4 tyg. temu
Hahahaha. Kaczyński obejdzie się smakiem .... on nie ma rodziny to na co mu pieniądze.
Jisus
4 tyg. temu
Aaaa Ja mam proste pytanie,, służby mundurowe,, są poza systemem ZUSu i mają najwyższe przeciętne emerytury w Polsce przy najniższym okresie pracy.. Na jakiej podstawie te grupy których emerytury wynoszą kilka tysięcy złotych otrzymują to świadczenie. Pozatym obecnie większość służb to urzędnicy pracujący 8 godzin dziennie. Przy takiej pracy jaką wykonują obecnie ratownicy medyczni to powinni iść na emeryturę po 10 latach. System emerytalny w Polsce to parodia i kpina z ludzi.
bDRSBzDT
Lekarz
4 tyg. temu
Kaczyński ma - widać po brzuchu. Z takim brzuchem nie dociągnie do następnych wyborów. Powinien się odchudzić. Wstyd miec takie brzuszysko w XXI wieku.
logiczny
4 tyg. temu
To kapelanów pokrzywdzą ?
...
Następna strona