Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Ważna informacja dla rodziców

3
Podziel się:

Rada Ministrów przedłużyła wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie. Ze świadczenia można korzystać do 28 marca.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Ważna informacja dla rodziców
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 marca (money.pl, Rafał Parczewski)

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca - przewiduje nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Zasiłek przysługuje m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Miesięczny zasiłek opiekuńczy – zarówno dodatkowy z powodu COVID-19, jak i przyznawany na tzw. zasadach ogólnych – wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.

Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. zasadach ogólnych.

Zobacz także: Obostrzenia w Polsce. Trzy regiony w większym reżimie. "Na duży lockdown nas nie stać"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Hefalu-123
3 lata temu
Dobre zdjęcie do tematu zasiłków rodzinnych :) a Pan Biedron mówił w Brukseli ze jesteśmy mało tolerancyjni. :)
Zgorszenie pu...
3 lata temu
Ach jakie michnik zdjęcia publikuje : matka z dwójką dzieci a przed nimi dwie lezby - ruda z blondyną - no popatrzcie jak nietolerancyjni je bija i poniżają, rzucają w nie czymś - wnet biedroń się zapłacze i napisz skargę do brukselki i obetną dotacje za strefę bez lgbtqurw dla "tych niedobrych Polaków". Sodoma jednak dzieje się na naszych oczach a dzieci małe na to mają patrzeć na ulicach miast?!
Monika
3 lata temu
A ja mam pytanie czy tworca tego przepisu ze dzieci do ukończenia 8 roku życia mógłby mi odpowiedziec czy dziecko ktore ukończyło 8 lat ale nie ma ukończonych 9 jest na tyle odpowiedzialne ze może zostać w domu 12 godzin. Bo tyle mniej więcej mija od mojego wyjścia i przyjścia z pracy.