Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Ważna informacja dla rodziców

3
Podziel się

Rada Ministrów przedłużyła wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie. Ze świadczenia można korzystać do 28 marca.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Ważna informacja dla rodziców
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 marca (money.pl, Rafał Parczewski)
bDRSfloB

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca - przewiduje nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Zasiłek przysługuje m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

bDRSfloD

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Miesięczny zasiłek opiekuńczy – zarówno dodatkowy z powodu COVID-19, jak i przyznawany na tzw. zasadach ogólnych – wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.

bDRSfloJ

Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. zasadach ogólnych.

Zobacz także: Obostrzenia w Polsce. Trzy regiony w większym reżimie. "Na duży lockdown nas nie stać"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSflpe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Monika
4 tyg. temu
A ja mam pytanie czy tworca tego przepisu ze dzieci do ukończenia 8 roku życia mógłby mi odpowiedziec czy dziecko ktore ukończyło 8 lat ale nie ma ukończonych 9 jest na tyle odpowiedzialne ze może zostać w domu 12 godzin. Bo tyle mniej więcej mija od mojego wyjścia i przyjścia z pracy.
Hefalu-123
4 tyg. temu
Dobre zdjęcie do tematu zasiłków rodzinnych :) a Pan Biedron mówił w Brukseli ze jesteśmy mało tolerancyjni. :)
Zgorszenie pu...
4 tyg. temu
Ach jakie michnik zdjęcia publikuje : matka z dwójką dzieci a przed nimi dwie lezby - ruda z blondyną - no popatrzcie jak nietolerancyjni je bija i poniżają, rzucają w nie czymś - wnet biedroń się zapłacze i napisz skargę do brukselki i obetną dotacje za strefę bez lgbtqurw dla "tych niedobrych Polaków". Sodoma jednak dzieje się na naszych oczach a dzieci małe na to mają patrzeć na ulicach miast?!
bDRSflpf