Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Simon Peters
|

Bitcoin. Płatności kryptowalutowe Visy przekroczyły miliard dolarów

6
Podziel się

Płatności kryptowalutowe Visy przekroczyły miliard dolarów. Bitcoin i Ethereum zostały dotknięte przez chińskie restrykcje dotyczące kryptowalut oraz zmiany regulacji w różnych zakątkach świata - pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut eToro.

Bitcoin. Płatności kryptowalutowe Visy przekroczyły miliard dolarów
Bitcoin. Płatności kryptowalutowe Visy przekroczyły miliard dolarów. (Pexels)
bErtGXoB

Wartość Ethereum drastycznie spadła w środku tygodnia. Duży spadek odnotowano w środę, kiedy to jego wartość spadła z 2 350 dolarów, a dziś waha się tuż powyżej 2 150 dolarów.

Bitcoin podobnie odnotował spadek w trakcie tygodnia, ale od tego czasu zdążył odrobić część strat. Największa kryptowaluta na świecie wzrosła do wartości sięgającej 34 802 dolarów, ale nie zdołała przekroczyć granicy 35 000 dolarów. W środę jej wartość spadła do 32 406 dolarów, ale powróciła teraz do okolic 34 000 dolarów.

Oba te kryptoaktywa zostały dotknięte przez chińskie restrykcje dotyczące kryptowalut oraz zmiany regulacji w różnych zakątkach świata. Hash rate Ethereum, który mierzy całościową moc obliczeniową sieci, od maja spadł o 20 proc., co odzwierciedla wzrost presji, jaki odczuwają inwestorzy na rynku.

bErtGXoD
Zobacz także: Niepokojące sygnały z rządu. Lockdown w Polsce znów realną opcją

W pierwszej połowie 2021 roku kartami Visa wykonano płatności kryptowalutowe o wartości ponad 1 miliarda dolarów, jak ujawniła firma zajmująca się płatnościami.

Liczby wskazują na coraz bardziej powszechne wykorzystanie kryptoaktywów jako rozwiązania płatniczego. Visa jest partnerem ponad 50 firm związanych z kryptoaktywami, co ma na celu wsparcie tego typu płatności za pośrednictwem kart Visa.

bErtGXoJ

W rozmowie z amerykańskim CNBC, Vasant Prabhu, CFO Visy skomentował: "Dziś wartość kryptoaktywów trzymanych w regulowanych cyfrowych portfelach to setki miliardów. Dla dziesiątek milionów osób korzystających z tych platform jednym z najprostszych sposobów na wydawanie kryptoaktywów jest użycie karty Visa”.

"Współpracujemy z 50 czołowymi platformami kryptoaktywów nad programami kart, które pozwolą na łatwe konwertowanie i wydawanie cyfrowych walut w 70 milionach punktów handlowych na świecie”.

Bob Diamond wprowadza Circle na giełdę

bErtGXoK

Były dyrektor generalny banku Barclays, Bob Diamond, planuje wprowadzić firmę kryptowalutową Circle na giełdę poprzez jego specjalną firmę akwizycyjną (ang. SPAC).

Circle to firma, która uruchomiła USD Coin – stablecoina powiązanego z wartością dolara amerykańskiego. Ma ona się połączyć z inną firmą Diamonda – Concord Acquisiton Corp – czego rezultatem będzie osiągnięcie łącznej wartości w okolicach 4,5 miliarda dolarów.

Circle mówi, że w obiegu znajduje się równowartość 25 miliardów dolarów w USD Coinach, co oznacza wzrost o więcej niż 3 400 proc. w tym roku.

bErtGXoL

Za pośrednictwem Twittera, dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire, skomentował: "Ogromna część koncepcji, które osiem lat temu były tylko pomysłami w głowach specjalistów od technologii, jest teraz w fazie rozkwitu i rozwoju oraz na dobrej drodze do stania się nieodłącznym elementem funkcjonowania międzynarodowego systemu ekonomicznego, wpływając na całą ludzkość”.

Diamond, który będzie członkiem rady nowo notowanej spółki, skomentował: "Circle jest prawdziwym pionierem zaufanych walut cyfrowych, jak i staje się coraz ważniejszą częścią globalnego systemu finansowego”.

Uruchomienie Shibaswap osiąga wartość powyżej 1,5 miliarda funtów

Kryptowaluta shiba inu (SHIB) uruchomiła swoją własną zdecentralizowaną giełdę o nazwie Shibaswap, co pozwoli użytkownikom tego kryptoaktywa na swobodne handlowanie coinem.

bErtGXoM

Zdecentralizowana giełda lub ‘dex’, zebrała ponad 1,55 miliarda dolarów w trakcie pierwszych 72 godzin działalności. To pozycjonuje ten dex, nazywany Shibaswap, tuż za innymi giełdami, takimi jak Sushiswap (2,72 miliarda dolarów), oraz powyżej takich jak Bancor (1,22 miliarda dolarów) i Balancer (697 milionów dolarów).

SHIB odnotował w tym roku drastyczne wzrosty i spadki: był on wart mniej niż fragment dolara (0.000000000074) na początku roku, wzrastając do 0.00003389 dolara w maju, a potem ponownie spadając do wartości około 0.000007825 dolara w momencie redagowania tego tekstu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtGXpe
komentarze walutowe
Źródło:
eToro
KOMENTARZE
(6)
aaa
3 tyg. temu
"W pierwszej połowie 2021 roku kartami Visa wykonano płatności kryptowalutowe o wartości ponad 1 miliarda dolarów" nie bardzo. Kartami visa można płacić tylko gotówkowo. Przewalutowanie + prowizja dużo kosztuje. Tak płatność jest nie opłacalna.
cryptoin
3 tyg. temu
od 3 lat inwestuje w krypto, sa wzrosty i spadki, ale na tradingu mozna spokojnie 30-40% pomnozyc kapital przez rok, jaki jest sens trzymania kasy na koncie z oprocentowaniem 1%... nie wiem
SHIBarmy
3 tyg. temu
inwestycja w shibe byla moja najlepsza w zyciu ;) milionerem jeszcze nie jestem ale udalo mi sie pomnozyc kapital prawie 40 krotnie. trzymam i za 5 lat zobaczymy
bErtGXpf
Hodl
3 tyg. temu
Hehehehe, dramatyczny spadek ceny z 2350 do 2150 ;) kto ma ten wie co to za bzdury wypisują ale rozumiem że musi być ruch informacyjny w nomen omen eterze ;)
bimber55
3 tyg. temu
Po co czytać artykuły jak w komentarzach wypowiadają się sami eksperci.