Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny prądu wzrosną? Ekspert wyjaśnia

Ceny prądu wzrosną w najbliższym czasie? - Zależy dla kogo. Ceny dla gospodarstw domowych wciąż są trzymane w ryzach Urzędu Regulacji Energetyki, a Urząd nie pozwala na taką skalę podwyżek, jaką chciałyby przeprowadzić spółki energetyczne, poza Śląskiem i Warszawą, gdzie ceny już są uwolnione - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Zasuń, ekspert WysokieNapiecie.pl. - Najgorsza sytuacja będzie dotyczyć małych i średnich firm, bo tam ceny już są uwolnione i URE ich nie kontroluje, a one nie mają takiej siły przebicia, jak wielkie firmy, które miały czas w ostatnich latach ustalić sobie dość niskie ceny. W rezultacie dla MŚP ceny prądu są najwyższe w całym kraju, a mają też najmniej argumentów, by się przed tymi podwyżkami bronić - dodał. Pytany o podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych, odparł, że nie będzie drastycznych wzrostów, dopóki URE będzie kontrolowało ceny. - Firmy żądają podwyżek rzędu 20-40 proc., URE odpowiada, że maksymalnie...

rozwiń
0
0
17
Podziel się
Komentarze (17)
zobacz więcej komentarzy (17)
KOMENTARZE
(17)
Prawda
2 lata temu
Im wiecej wiatrakow i paneli wytwarzających prad tym droższa cena prądu
emeryt 80+
2 lata temu
Prąd musi być drogi ponieważ zakłady energetyczne muszą dofinansowywać nasze przynoszące straty kopalnie UE nie zgodziła by się na dopłaty bezpośrednie do kopalń więc kochany rząd obmyślił taki sposób utrzymywania kopalń, żebyśmy to robili my wszyscy płacąc więcej za prąd. A w kopalniach wiadomo hulaj dusza piekła niema - 13-tka, 14-tka, 15-tka Brabórka i jeszcze parę innych pokażnych dopłat. Bo jak nie to najazd na stolicę i syreny, opony mutry, petardy itp. Tak że moi drodzy płakać i płacić.
Art
2 lata temu
Wystarczy oddac kal na orla bialego i mocz na kosciolek, a nastepnie wybrac Europe
wszystkie
2 lata temu
firmy energetyczne są państwowe (rzadzi nimi pis ) wiec podwyżki prądu będą dobrze wykorzystane , premie się należą
Pokropek
2 lata temu
Trzeba będzie zrezygnować z TV, Polsatu, UPC, piekarników elektrycznych, kuchenek i innego dobrodziejstwa napędzanego prądem. I stanie się ciemność, i wzrośnie nam dzietność, a imię jego jest PiS.