Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|

Jeff Bezos chce rozdać większość swojego majątku

24
Podziel się:

Założyciel Amazona Jeff Bezos planuje oddać większość swojego majątku. W wywiadzie dla CNN miliarder powiedział, że poprzez darowiznę zamierza wesprzeć walkę ze zmianami klimatycznymi oraz pomóc ludziom, którzy mogą zjednoczyć ludzkość w obliczu głębokich podziałów politycznych i społecznych.

Jeff Bezos chce rozdać większość swojego majątku
Jeff Bezos (Getty Images, (C)KevinMazur ((C)KevinMazur, ASCII, 37 components, 37 bytes))

Choć deklaracja Bezosa była mało konkretna, to po raz pierwszy ogłosił on, że planuje rozdać większość swoich pieniędzy. Wcześniej krytycy zarzucali miliarderowi, że nie podpisał tzw. Giving Pledge, czyli obietnicy składanej przez najbogatszych ludzi na świecie, dotyczącej przekazania swojego majątku na cele charytatywne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To koniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA podała, w którym miejscu spadnie

Jeff Bezos rozda większość majątku

Największym wyzwaniem dla Jeffa Bezosa i jego partnerki Lauren Sánchez może być jednak ustalenie, jak rozdysponować ogromną fortunę. Majątek założyciel Amazona szacowany jest na 124 mld dol., co czyni go obecnie czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Przedsiębiorca odmówił podania szczegółów dotyczących tego, na co wyda pieniądze.

W ciągu 10 lat Bezos przeznaczył 10 mld dol. na swoją fundację Bezos Earth Fund, której celem walka ze zmianą klimatu. W rozmowie z CNN porównał swoją strategię filantropijną do wieloletniego wysiłku konstruowania giganta e-commerce, który uczynił go jednym z najbardziej wpływowych ludzi świata.

Budowa Amazona nie była łatwa. Wymagało to wiele ciężkiej pracy, grupy bardzo inteligentnych, ciężko pracujących kolegów z zespołu. Z dobroczynnością i filantropią jest bardzo podobnie - powiedział miliarder.

Ostrożność Bezosa w przekazywaniu pieniędzy w szczytnych celach stoi w kontraście do podejścia jego byłej żony, filantropki MacKenzie Scott, która niedawno rozdała prawie 4 mld dol. ponad 460 organizacjom w okresie krótszym niż rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Radislaw K
7 miesięcy temu
którzy mogą zjednoczyć ludzkość w obliczu głębokich podziałów. - Najpierw niech zrobi to w swojej firmie. Zjednaczanie ludzi a nie podziały osób będących w związku partnerskim. Zwłaszcza w Padeborn Niemcy. Robi się tam wszystko aby były podziały między osobami. Zwłaszcza jak pracuje para związku to wszystko robią aby ich rozdzielić.
Niedługo już
10 miesięcy temu
Aha, ta dobroczynność i cele społeczne to ...epopu...cja i ..ąd światowy? Oni wszyscy robią wszystko dla "dobra" - tylko czyjego? Na szczęście wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle.
Gienia
2 lata temu
To niech zapłaci za leczenie byłym pracownikom
wysylajnami o...
2 lata temu
Nigdy nie kupowałem i nic nie kupię w Amasyfie. Niech mi ktoś wyjaśni nigdy nie zgadzałem się ani nie kożystałem skanuję komputer a tu wtyczki w przeglądarce Amazona, Allegro i pięciu innych śmieci. Monitoruję połączenia i widzę serwery Lookin Glass Amazona sieci telefonicznych google i fb jak mi komputer filtrują. Ja się pytam kto się na to zgodził lub pozwolił !!!
kątem/oka /
2 lata temu
..... chwała jemu za to , bo szczerze ... ma to daje, do grobu nie zabierze / ... ale wielu jak kopacz dla ocieplenia wizerunku i gdy zainteresowanie spada .. kupi sprzęt do szpitala / .... Messi i Ronaldo wybudowali Szpitale dla dzieci ..
...
Następna strona