Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
10.11.2009 08:39

Bardzo dobry początek tygodnia

Podziel się
Dodaj komentarz

*Powrót do 1,50 *
Zdecydowanie pozytywne poniedziałkowe nastroje pomogły ryzykownym aktywom wyraźnie zyskać na wartości. Wprawdzie brakowało jakichś powalających wiadomości, ale mimo to inwestorzy woleli kupować wspólną walutę. Kurs EUR/USD powrócił w okolice poziomu 1,50 i po krótkiej korekcie dziś rano znajduje się tuż pod tą barierą. Jeśli dzisiejsze dane zaskoczyłyby rynek pozytywnie, to z pewnością kurs przemieściłby się wyżej. Bardzo dobrze zachowywały się wczoraj również indeksy giełdowe, które zbliżyły się do tegorocznych maksimów, a w przypadku Dow Jones to maksimum zostało nawet przekroczone.

*Złoty skorzystał *
Dobre nastroje pomogły także naszej walucie. Pary złotowe w ciągu dnia przesuwały się na południe, by przed końcem sesji europejskiej przyspieszyć tempo spadków i czasowo przebić poziomy psychologiczne 4,20 i 2,80. Dzisiejszy poranek przynosi póki co lekkie odreagowanie, a dalsze zachowanie par EUR/PLN i USD/PLN będzie w dużej mierze zależało od zachowania pary EUR/USD. Wczoraj pojawiła się informacja, że jedyną spółką poważnie zainteresowaną zakupem pakietu większościowego warszawskiej giełdy jest Deutsche Boerse. Ponadto wpłynęły oferty na pakiety mniejszościowe np. od PeKaO. Wiadomość ta nie miała jednak znacznego wpływu na złotego.
*Indeks ZEW *
Na dzisiejszą sesję zaplanowano dwie publikacje makro, z których pierwsza będzie pochodziła z Niemiec, a druga z Polski. O godzinie 11:00 inwestorzy poznają najnowszy odczyt indeksu instytutu ZEW. Oczekiwania rynkowe wskazują na jego spadek z 56 pkt. miesiąc temu do 55 pkt. obecnie. Natomiast o godzinie 14:00 napłyną dane o saldzie rachunku obrotów bieżących z Polski. W tym przypadku spodziewane jest pogłębienie deficytu z 69 mln EUR poprzednio do 487 mln aktualnie. Mimo to można przypuszczać, że jedynie pierwsza publikacja wpłynie na zachowanie inwestorów, a przez to kursów walutowych.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz