Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brak rozstrzygnięć na rynkach

0
Podziel się:

Poniedziałkowa sesja, podobnie jak końcówka ubiegłego tygodnia, nie przyniosła większych zmian na rynku walutowym.

Brak rozstrzygnięć na rynkach

Kurs EUR/USD po początkowej próbie wzrostu w okolice 1,29 , w kolejnych godzinach ponownie zaczął spadać i sesję europejską kończył w okolicach otwarcia, czyli poziomu 1,2750. Umocnienie euro nie było jednak dziś związane z publikowanymi danymi fundamentalnymi. Okazało się bowiem, że podane dziś indeksy PMI dla gospodarek europejskich było gorsze od oczekiwań.

Widać ponownie, że największa rolę w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych odgrywają emocje i panujące na rynku nastroje. Widoczne to było również po wspomnianym popołudniowym umocnieniu dolara, spowodowanym jedynie pogorszeniem sytuacji na światowych giełdach. Ważne informacje makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych nadeszły na rynek dopiero o godzinie 16.

Okazało się, że wydatki na konstrukcje budowlane we wrześniu spadły o 0,3% wobec prognoz zakładających ich spadek o 0,8%. Ważny był również odczyt indeksu ISM dla sektora produkcyjnego w październiku. W tym przypadku rzeczywisty odczyt był gorszy od oczekiwań (41,5 pkt) i wyniósł 38,9 pkt..Po publikacji tych informacji również nie obserwowaliśmy większej reakcji rynku.

W dłuższym terminie analiza techniczna nadal sugeruje możliwość spadku poniżej ostatniego minimum na poziomie 1,23. Taki scenariusz zostałby anulowany dopiero po przebiciu ważnego oporu na poziomie 1,33.
Na rynku krajowym obserwowaliśmy dziś odwzorowanie sytuacji z rynku zagranicznego.

Po początkowym umocnieniu złotego, w kolejnych godzinach sesji, złoty tracił na wartości. Dzisiejsze zmiany przypominały raczej chaotyczne wyczekiwanie na rozstrzygnięcie sytuacji na parze EUR/USD. Dopóki to nie nastąpi rodzima waluta będzie prawdopodobnie przybywać w szerokiej konsolidacji.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)