Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Węgrzanowski
|

Czekając na dane z USA

0
Podziel się:

Handel w Europie na eurodolarze upływa pod znakiem stabilizacji kursu blisko poziomu 1,28 dolara. Stabilizacja ta może potrwać aż do godziny 14:30, kiedy to zostanie opublikowany miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy.

Publikacja ta, a dokładnie dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (prognoza: 150 tys.), będzie bowiem wydarzeniem dzisiejszego dnia.

Po tym jednak, jak wczoraj kurs EUR/USD praktycznie nie zareagował na bardzo słabe dane o kondycji amerykańskiego sektora usług, nie można jednoznacznie stwierdzić, czy dziś publikowane dane staną się impulsem do większych zmian na rynku eurodolara. Być może bowiem inwestorzy będą powstrzymywać się od decyzji inwestycyjnych w oczekiwaniu na wtorkowe posiedzenie FOMC.

Lekki spadek kursu EUR/USD z 1,28 dolara rano do 1,2785 dolara obecnie, jak również sprzyjający realizacji zysków koniec tygodnia, przynoszą dziś lekkie osłabienie złotego wobec euro i dolara. O godzinie 12:00 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9140 zł, natomiast USD/PLN 3,0620 zł. Siła, jaką wczoraj pokazała polska waluta, kiedy to, ani podwyżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny i Bank Anglii, ani też będące tego konsekwencją osłabienie obligacji, nie tylko nie osłabiło złotego, ale polska waluta nawet wyraźnie zyskała na wartości, nie pozwala dziś już na oczekiwanie większego osłabienia złotego, o ile tylko w międzyczasie nie dojdzie do silnego spadku kursu EUR/USD.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)