Notowania

dziś w money
30.07.2013 09:39

Czy dzisiejsza sesja dostarczy nam większej zmienności?

Sesja na rynku walutowym rozpoczyna się niewielkim spadkiem pary EUR/USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejszą sesję rozpoczynamy od niewielkiego spadku głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3252. Ostatnie kilkanaście godzin przyniosły nam niewielką zmienność kursu, brak było większych wahań.

Taka sytuacja może utrzymać się i podczas dzisiejszej sesji, gdyż pomimo kilku figur makroekonomicznych rynek może czekać na poważniejsze decyzje do środy i czwartku, kiedy to poznamy decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Jutro będzie to Rezerwa Federalna z USA, natomiast w czwartek poznamy decyzję ECB.

Podczas dzisiejszej sesji pojawi się kilka istotnych figur makroekonomicznych. Ze strefy euro będzie to koniunktura gospodarcza, a z USA indeks cen domów S&P/Case-Shiller oraz indeks zaufania konsumentów - Conference Board.

Dolar znów nisko

Początek dzisiejszego dnia przynosi (podobnie jak na parze EUR/USD) niewielką zmienność par złotowych. Dolar obecnie kosztuje 3,1769 PLN, zaś euro 4,2113 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc inwestujący w naszą walutę (tradycyjnie w takich przypadkach) skupią się na kwotowaniu głównej pary walutowej. Wczoraj byliśmy świadkami dość ciekawego zachowania złotego, mianowicie spadki na parze EUR/USD pociągnęły za sobą wzrost wartości złotego (zwykle sytuacja jest odwrotna). Dziś możemy być świadkami odreagowania i spadku wartości żłotego.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz