Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dane makro nie zachęciły inwestorów. Złoty traci

0
Podziel się

Obserwując dzisiejszą sesję można być nieco zaskoczonym, pomimo wysypu danych makro handel na głównej parze walutowej zachowuje się jeszcze bardzo „wakacyjnie".

Dane makro nie zachęciły inwestorów. Złoty traci
bEqHnUYB

Obserwując dzisiejszą sesję można być nieco zaskoczonym, pomimo wysypu danych makro handel na głównej parze walutowej zachowuje się jeszcze bardzo _ wakacyjnie _.

Brak było dziś większej zmienności i chęci inwestorów do podejmowania poważniejszych decyzji. Oczywiście tak jak pisałem rano, można było przypuszczać, że nawet lepsze odczyty ze Strefy Euro opisujące sytuację w sektorze usług w Europie, które dodajmy komponują się z równie pozytywnymi poniedziałkowymi danymi o kondycji przemysłu w tym regionie, nie pomogą w zbytnim umocnieniu wspólnej waluty (co rzeczywiście miało dziś miejsce) ale tak niski brak zmienności, w taki dzień jak dziś jest dla mnie dość dużym zaskoczeniem.

Obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3166. Dziś z istotnych iformacji poznamy jeszcze Beżową Księge czyli raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej w USA oraz prognoz odnośnie najbliższych decyzji FED.

bEqHnUYD

RPP nie zaskoczyła

Dziś poznaliśmy decyzję RPP w sprawie stóp procentownych, jak można było oczekiwać, Rada nie zdecydowała się na żaden krok i utrzymała stopę referencyjną na rekordowo niskim poziomie 2,5 proc. Drugą ważną informacją było ujawnienie szczegółów reformy emerytalnej przez premiera Donalda Tuska, zakłada ona m.in przeniesienia obligacji z OFE do ZUS-u. Informacja ta spowodowała wyprzedaż polskiego długu, a rentowność obligacji (10y) wynosi 4,73 proc. Dolar obecnie wyceniany jest na 3,2455 PLN i probuje atakować opór na 3,25 PLN, euro natomiast kosztuje 4,2737 PLN.

bEqHnUZe
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)