Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dane makro z USA pomagają dolarowi

0
Podziel się

Po nieudanym powrocie ponad poziom 1,40, główna para walutowa zawróciła na niższe poziomy.

Dane makro z USA pomagają dolarowi
bEhQekwR

Sprzyjały temu opublikowane wczoraj po południu dane z USA, ponieważ okazało się, że zaufanie konsumentów wzrosło wyraźnie mocniej niż oczekiwano. To już kolejne dobre wiadomości z gospodarki USA, co ponownie pomogło walucie amerykańskiej. Dziś czekają nas następne publikacje, które także mogą wspierać ruch spadkowy głównej pary. Dlatego inwestorzy, którzy ostatnio kupili euro, powinni być czujni. Aktualnie kurs EUR/USD próbuje przebić się przez poziom 1,38.

Złoty słabszy przed RPP

Wczorajsze utrzymywanie się par złotowych na stosunkowo stałych poziomach dawało nadzieje na kontynuację trendu spadkowego mimo aprecjacji dolara na świecie. Jednak przyspieszenie spadków głównej pary popsuło nastroje na tyle, że obecnie nadzieje związane z dzisiejszą decyzją RPP są mniej istotne i polska waluta traci na wartości. Mimo to ewentualna podwyżka stóp mogłaby pomóc naszej walucie, dlatego warto po południu wyczekiwać na wieści z posiedzenia RPP. Obecnie kurs USD/PLN wynosi 2,8580, a EUR/PLN 3,9450.

bEhQekwT

Ważna decyzja RPP

Przed nami ważnym dzień dla polskiej waluty. Poznamy dziś decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Oficjalne prognozy wskazują, że nie należy oczekiwać żadnych zmian, jednak napływające ostatnio dane makro, a także wypowiedzi niektórych członków Rady sugerują, że istnieje duża presja na podwyższenie stóp już w tym miesiącu. Decyzję poznamy tradycyjnie w drugiej części sesji europejskiej.

bEhQekwZ
bEhQekxu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)