Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dane z rynku nieruchomości wzmacniają dolara

0
Podziel się:

Wczorajszy dzień stał pod znakiem umocnienia amerykańskiej waluty, choć na parze eurodolara było to stosunkowo mało widoczne. Dolar wyraźniej zyskał wobec jena oraz funta.

Wczorajszy dzień stał pod znakiem umocnienia amerykańskiej waluty, choć na parze eurodolara było to stosunkowo mało widoczne. Dolar wyraźniej zyskał wobec jena oraz funta.

Niezłą kondycję amerykańska waluta może zawdzięczać popołudniowym danym z rynku nieruchomości. Ostatnie publikacje z tego sektora były bardzo słabe i w zasadzie pewien przełom pojawił się dopiero w poniedziałek, gdy otrzymaliśmy dane na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym, które pozytywnie zaskoczyły. Wczorajsza publikacja dotyczyła sierpniowej sprzedaży nowych domów. Oczekiwano, że spadnie ona o 2%, natomiast faktycznie sprzedaż okazała się wyższa o 4,1%. Jest to tym samym kolejna publikacja, pokazująca lekką poprawę. Otwartym oczywiście pozostaje pytanie, czy jest to jedynie chwilowe odbicie, czy może początek trwalszej tendencji, co w tym układzie można by interpretować jako argument na rzecz dalszego umocnienia dolara (możliwość dalszego wzrostu stóp procentowych). Jeśli chodzi o kalendarz danych makro na dzisiejszy dzień, to choć wyglądają one poważnie, to w rzeczywistości mają sporą szansę przejść bez echa. Poznamy dane na temat PKB, ECI, PCE, PCE core oraz deflatora za II kwartał. Są to już jednak
dane końcowe, a te zwykle nie mają większego wpływu na rynek. Poza tymi informacjami poznamy także tygodniowe dane na temat ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Szacuje się, że będzie ich 315tys.

EUR/USD

Na eurodolarze sytuacja w zasadzie bez większych zmian. Najbliższym oporem nadal pozostaje rejon 1,2725, natomiast wsparcia doszukiwałbym się przy 1,2630, czyli w rejonie dotychczasowych, wrześniowych minimów. Jak na razie wciąż większe prawdopodobieństwo w krótkim terminie należałoby przypisywać wariantowi umocnienia dolara.

USD/JPY

Nieco bardziej wyraźne umocnienie dolara widoczne było względem japońskiej waluty. Udało się tu trwale rozprawić z poziomem 117,00. Obecnie można zakładać, że kupujący podejmą próbę ataku na rejon 118,27, czyli dotychczasowych, wrześniowych maksimów. Ich przekroczenie winno być kolejnym impulsem do kontynuacji aktualnego trendu wzrostu wartości dolara na tej parze. Jeśli chodzi o krótkoterminowe wsparcie, to takowego doszukiwałbym się przy cenie 116,90, a niżej również przy cenie 116,72.

EUR/JPY

W ślad za dolarjenem poszedł również eurojen, gdzie japońska waluta również wyraźnie straciła wczoraj na wartości. Obecnie można się spodziewać ponownych prób przetestowania zakresu oporu w rejonie 149,80 - 150,00. Jego przekroczenie otwierałoby z kolei drogę do testu maksimów dotychczasowego trendu, czyli okolic 150,70. Jeśli chodzi o aktualne wsparcia, to za istotny poziom o charakterze podażowym uznałbym rejon 147,50.

GBP/USD

Jeśli chodzi o wczorajsze zmiany na parze funta względem amerykańskiej waluty, to umocnienie dolara zawdzięczamy tu przede wszystkim przełamaniu około 2,5-tygodniowej linii trendu wzrostowego. Podaży udało się również cofnąć pod poziom 1,89, gdzie znajdowało się kolejne wsparcie. W krótkim terminie amerykańska waluta znajduje się w nieco lepszej kondycji i w zasadzie została tu otwarta droga do okolic 1,8750, gdzie znajdują się zeszłotygodniowe dołki. Jeśli chodzi o opory, to obecnie podaży doszukiwać należałoby się w rejonie 1,8950, gdzie znajduje się niewielka konsolidacja.

USD/CHF

Podobnie, jak w przypadku eurodolara, również niewiele się działo na dolarze względem franka szwajcarskiego. Przez większość dnia kurs oscylował w rejonie 1,2450, czyli również w okolicy 50% zniesienia spadku z zeszłego tygodnia. Kolejnego oporu spodziewałbym się przy cenie 1,25 (61,8%) i jego przekroczenie otwierałoby drogę do okolic wrześniowych maksimów, zlokalizowanych przy cenie 1,2622. Jak na razie można cały czas mówić o korekcie poprzedniego spadku. W ramach wsparcia warto zwrócić uwagę na poziom 1,2420, czyli dolne ograniczenie wahań z ostatnich dwóch dni. Wybicie z tej niewielkiej konsolidacji dołem dosyć wyraźnie odsuwałoby realizację wariantu wzrostowego na tej parze.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)