Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dane z USA osłabiły dolara

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja została zdominowana oczekiwaniami inwestorów na dane z amerykańskiego rynku pracy.

Dane z USA osłabiły dolara

Dzisiejsza sesja została zdominowana oczekiwaniami inwestorów na dane z amerykańskiego rynku pracy.

Do czasu ich publikacji czyli do godz. 14.30 zarówno rynek walutowy jak i światowe giełdy poruszały się w bardzo wąskich konsolidacjach.

Dane te były istotne ze względu na coraz większe nadzieje inwestorów na zakończenie obecnego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie publikacje z tej gospodarki dawały coraz bardziej optymistyczny obraz, do którego brakowało jeszcze potwierdzenia z sektora pracy. Większość uczestników rynku oczekiwała, dobrych danych ze względu na wcześniejsze lepsze od prognoz szacunki firmy ADP na temat zatrudnienia w sektorze prywatnym.

Kiedy więc dzisiejsza publikacja okazała się niewiele lepsza od oczekiwań na poziomie -58 tys i w rzeczywistości wyniosła -49 tys. rynek zareagował na to bardzo dynamicznym ruchem osłabiającym dolara.

Kurs EUR/USD kontynuował rozpoczęte po wczorajszej konferencji prezesa ECB silne wzrosty. Z punktu widzenia analizy technicznej ostatnie dwie sesje na rynku są bardzo istotne, ponieważ obronione zostało wsparcie na poziomie 1,53. Oznacza to, że realny jest powrót kursu EUR/USD w okolice ostatnich szczytów, a nawet ich przebicie.

Na rynku krajowym obserwowaliśmy dziś aprecjację złotego szczególnie w stosunku do waluty amerykańskiej. Kurs USD/PLN spadł poniżej poziomu 2,16 co oznacza, że w przyszłym tygodniu możliwy jest dalszy spadek w okolice 2,14. Kurs EUR/PLN zachowuje się nadal stabilnie i przebywa w konsolidacji 3,37- 3,39.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)