Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobre dane z polskiej gospodarki. Złoty zyskuje

0
Podziel się

Nawet antydolarowe dane nie są w stanie zmienić nastawienia rynku.

Dobre dane z polskiej gospodarki. Złoty zyskuje
bErHQizp

Dzisiejsza sesja przebiegała nam na stabilizacji kursu głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,35, obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3511. Dzień przebiegał nam na płaskim handlu i pomimo dość istotnych figur makroekonomicznych nie cechował się dużą zmiennością kursu.

Najważniejszymi odczytami były dziś indeksy PMI dla przemysłu ze Strefy Euro jako całości oraz z najważniejszych gospodarek Europy. Pozytywnie zaskoczył odczyt z Niemiec, rozczarował z Francji, jednak większość odczytów znajduje się powyżej granicznej wartości 50 pkt. , co należy uznać za plus. Wspomniane dane tylko na chwile poprawiły nastroje i pozwoliły wybić się ponad poziom 1,35, później nastąpił spadek kursu poniżej tej wartości.

O godzinie 16:00 pojawił się pakiet gorszych danych z USA, jednak kurs również nie zareagował większą wyprzedażą dolara, widać, że w chwili obecnej nawet anty - dolarowe dane nie są w stanie zmienić nastawienia rynku. Jutro kolejne dane makro z ciekawie zapowiadającymi się prognozami gospodarczymi KE.

bErHQizr

Najważniejszym odczytem (w kontekście wartości złotego) dzisiejszej sesji była publikacja indeksu PMI dla polskiego przemysłu Polski, wypadł on zdecydowanie lepiej od prognoz: odczyt 53,4 pkt. wobec prognozy 52,8 pkt. i wartości poprzedniej na poziomie 53,1 pkt. Warto dodać, że dzisiejszy odczyt jest najlepszym od 30 miesięcy. Te dane oraz lekkie wzrosty na głównej parze walutowej umocniły naszą walutę. Obecnie dolar kosztuje 3,0899 zł, zaś euro 4,1768 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErHQizS
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)