Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobre nastroje nie pomagają już EUR/USD

0
Podziel się

Pozytywne nastroje z wczorajszej sesji europejskiej utrzymywały się jeszcze w trakcie sesji amerykańskiej, co było wyraźnie widoczne w przypadku indeksów giełdowych, które zdecydowanie zyskały na wartości.

Dobre nastroje nie pomagają już EUR/USD
bEgFfkMl

Niestety w przypadku pary EUR/USD wygląda na to, że póki co potencjał wzrostowy się wyczerpał, gdyż wczorajsze maksimum na poziomie 1,4245 nie zostało już przebite, a dziś rano znajdujemy się zdecydowanie niżej, bo w okolicach poziomu 1,4120. Brak bardzo istotnych danych makro będzie dziś sprzyjał ruchom technicznym, które aktualnie faworyzują spadki.

Po silnej aprecjacji

Nasza waluta zyskała wczoraj zdecydowanie na wartości, choć dzisiejszy poranek przyniósł już pewne jej osłabienie. Obecna sytuacja na parze EUR/PLN nadal nie jest korzystna, gdyż utrzymujemy się powyżej wsparcia na poziomie 4,45. Dopiero przebicie 4,40 będzie dawało nadzieje na większe spadki. Z kolei para USD/PLN znajduje się w okolicach lokalnego minimum i w razie korekty na głównej parze walutowej powinniśmy obserwować osłabienie złotego względem dolara.

Spokojniejsza sesja

W dniu dzisiejszym inwestorzy odpoczną nieco od ważnych danych, ponieważ na dziś zaplanowano jedynie dwie publikacje mniejszego kalibru. Pierwsza z nich to stopa bezrobocia w Strefie Euro, która według prognoz wzrośnie z 8,9% do 9,1%. Z kolei pod koniec sesji europejskiej, czyli o 16:00, poznamy zmianę indeksu podpisanych umów kupna domów w USA. Oczekiwania wskazują na wzrost wartości indeksu o 0,5% m/m (poprzednio 3,2%).

bEgFfkMn

Źródłem wszelkich danych wykorzystanych w raporcie jest platforma FMC Management.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgFfkMO
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)