Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolar coraz mocniejszy

0
Podziel się:

Poranny komentarz walutowy analityka FMCM.

Dolar coraz mocniejszy

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od dalszych spadków wartości głównej pary walutowej. Po przebiciu wsparcia na poziomie 1,3675 mógłby nastąpić mocniejszy spadek kursu.

Taki scenariusz właśnie się realizuje, a para EUR/USD jest wyceniana na 1,3656. Na gruncie analizy technicznej obecnie wsparciem są okolice 1,3626, oporem – okolice 1,37. Końcówka tego tygodnia może przynieść dalsze spadki tej pary (ewentualnie stabilizację na dotychczasowych poziomach), jednak kluczowe rozstrzygnięcia nastąpią w przyszłym tygodniu, kiedy poznamy dalsze plany ECB w sprawie polityki monetarnej oraz dane z amerykańskiego rynku pracy.

Z kolei podczas dzisiejszej sesji również mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy odczyt o stopie bezrobocia (luty) i inflacji konsumenckiej (luty) z Niemiec, ze Strefy Euro pojawią się wskaźniki koniunktury gospodarczej (luty), a z USA odczyty dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku (styczeń) oraz (jak co tydzień) liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ważne tez będą wystąpienia Janet Yellen - szefowej Fed, która przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USA oraz Mario Draghi - szefa ECB.

Złoty słabnie

W ślad za spadkami na głównej parze walutowej na wartości mocno traci i złoty. Dolar obecnie kosztuje 3,0608 PLN, zaś euro 4,1804 PLN. Dziś poznaliśmy już jeden odczyt z naszego kraju, był to Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury. W lutym wzrósł on do 151,7 pkt., z 148,9 pkt. (po korekcie) miesiąc wcześniej. Odczyt ten napawa lekkim optymizmem, lecz nie zatrzyma dalszej deprecjacji naszej waluty w nadchodzących tygodniach.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)