Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Dolar coraz mocniejszy

0
Podziel się:

Dolar zyskuje wobec głównych światowych walut. Dobre dane makroekonomiczne i niższe ceny ropy stanowią fundamentalne wsparcie dla inwestorów kupujących walutę amerykańską.

Pomogły zwłaszcza wyraźnie lepsze od prognoz dane o nastrojach panujących wśród konsumentów w USA. Wskaźnik nastrojów wzrósł po raz trzeci z rzędu, tym razem osiągając poziom 105,8 pkt.

W dniu dzisiejszym rynki poznają ostateczne dane o amerykańskim PKB w I kwartale – oczekiwana jest rewizja do poziomu 3,7%. Reakcja na samą publikację powinna być umiarkowana, nerwowa atmosfera panująca ostatnio na rynkach może jednak sprawić, iż sesja amerykańska będzie odznaczać się wysoką zmiennością.

Rynek EUR/USD pokonał wsparcie przy cenie 1,21, co otworzyło drogę do dalszych spadków wspólnej waluty. Najbliższe wsparcia to poziomy 1,20 i 1,1960. Sygnałem do zakończenia spadków byłby powrót notowań w pobliże poziomu 1,2060.

Obrona wsparcia przy cenie 109,60 pozwoliła na wyraźne umocnienie dolara wobec japońskiego jena. W czasie dzisiejszej sesji europejskiej rynek USD/JPY pokonał opór przy cenie 110,10. Poziom ten stanowi obecnie najbliższe wsparcie.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)