Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar już poniżej 3 złotych

0
Podziel się:

Kombinacja ultraluźnej polityki EBC i bardzo dobrych danych z USA wyraźnie sprzyja ryzykownym walutom.

Dolar już poniżej 3 złotych
(TMS Brokers S.A.)

EUR/USD dziś lekko zwyżkuje w okolice 1,3660. Silny pozostaje polski złoty. EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,0950, a USD/PLN poniżej 3,00. Dzisiejszy kalendarz marko jest bardzo ubogi.

Jedynym istotnym odczytem jest zaplanowany na 10:30 indeks Sentix. Jest to pierwsza publikacja z serii ankietowych badań nastrojów, będąca zwiastunem przed publikacjami ZEW, Ifo i PMI. Konsensus zakłada wzrost indeksu o 0,5 pkt. do poziomu 13,3 pkt. Na dziś nie ma zaplanowanych żadnych odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Co prawda swoje wystąpienia będzie miało dwóch członków FED, jednak nie mają oni prawa głosu na posiedzeniach FOMC, więc ich słowa będą miały mocno ograniczony wpływ na rynki.

Najlepiej dziś zachowują się waluty Antypodów. Zarówno dolar australijski jak i nowozelandzki zyskują ponad 0,2 proc. wobec USD. Może to świadczyć o nasileniu zjawiska _ risk on _. Kombinacja ultraluźnej polityki EBC i bardzo dobrych danych z USA wyraźnie sprzyja ryzykownym walutom. Piątkowy odczyt NFP okazał się zbliżony do konsensusu i wyniósł 217 tys. Oznacza to, że całkowita ilość zatrudnionych przewyższyła poziom sprzed recesji. W czterech kolejnych miesiącach powstało powyżej 200 tys. nowych miejsc pracy, co było pierwszym takim wynikiem od 14 lat. Te dobre dane wyprowadziły indeks S&P 500 na nowe szczyty w pobliżu 1950 pkt.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)