Notowania

komentarze walutowe
25.07.2014 11:27

Dolar najdroższy od lutego

Za umocnieniem dolara w ostatnich godzinach stoi dzisiejszy odczyt indeksu IFO z Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to spadki kursu. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3451. Znajdujemy się więc bardzo blisko wsparcia w postaci ostatnich minimów na poziomie 1,3439. Ich testowanie podczas dzisiejszej sesji wydaje się również bardzo prawdopodobne.

Za umocnieniem dolara w ostatnich godzinach stoi dzisiejszy odczyt indeksu IFO z Niemiec, gdzie odczytana wartość wyniosła 108 pkt. wobec prognozy na poziomie 109,4 pkt. i wartości poprzedniej 109,7 pkt. Warto dodać, że uzyskana wartość była najniższa od października 2013 roku.

Dziś czekają nas jeszcze dane z USA w postaci zamówień na dobra trwałego użytku, w przypadku odczytów wyższych od prognoz należy się spodziewać dalszego umacniania waluty amerykańskiej.

Złoty traci

Nasza waluta na głównych parach złotowych zaczęła sesję od osłabienia. Dolar kosztuje 3,0847 i jest to najwyższy poziom od lutego tego roku, euro również drożeje i jest wyceniane na 4,1466 PLN. Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc nasza waluta będzie uzależniona od czynników zewnętrznych oraz tego, co będzie działo się na innych rynkach.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz