Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
25.05.2009 08:34

Dolar pozostaje słaby

Weekend nie przyniósł żadnych istotnych wiadomości gospodarczych, dlatego kurs EUR/USD utrzymuje się w okolicy lokalnego szczytu powyżej poziomu 1,40.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykanie dziś świętują

Weekend nie przyniósł żadnych istotnych wiadomości gospodarczych, dlatego kurs EUR/USD utrzymuje się w okolicy lokalnego szczytu powyżej poziomu 1,40. W dniu dzisiejszym rynek amerykański jest zamknięty ze względu na święto Memorial Day, zatem inwestorzy zza oceanu nie będą brali udziału w handlu. Oznacza to, że jedynie poranek może przynieść jakieś nowe rozwiązania na głównej parze walutowej, choć wszyscy już są przyzwyczajeni, że to Amerykanie w dużej mierze nadają kierunek zmianom. Dlatego dziś na rynku powinno być stosunkowo spokojnie.

Para USD/PLN nadal nisko

Taki scenariusz sprzyja naszej walucie, która pozostaje silna wobec dolara oraz w miarę stabilna wobec euro. Kurs USD/PLN utrzymuje się w okolicach minimum z ostatnich dni, czyli poziomu 3,1250, z kolei para EUR/PLN cały czas próbuje sforsować poziom 4,40, aktualnie kurs wynosi 4,3903. Jeśli pozytywne nastroje pozostaną na rynku, wówczas złoty ma szansę zyskać jeszcze na sile, a dzisiejsza sesja będzie temu sprzyjała.

Nastroje przedsiębiorców z Niemiec

Na początku tygodnia czeka nas jedynie jedna istotna publikacja makroekonomiczna. Pojawi się o godzinie 10:00 i będzie to aktualny odczyt indeksu instytut IFO z Niemiec. Rynek spodziewa się, że bieżąca wartość indeksu wyniesie 85 pkt., czyli wzrośnie w porównaniu do 83,7 pkt. w miesiącu poprzednim. Biorąc pod uwagę, że będą to jedyne ważne dane w dniu dzisiejszym, można oczekiwać, że ruchy kursów walutowych związane z tą publikacją będą nieco większe niż zwykle.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz