Notowania

dziś w money
02.03.2012 14:24

Dolar zaskakuje. Zobacz dlaczego

Spodziewana nieznaczna korekta obserwowanego od dwóch dni umocnienia dolara względem reszty walut nie następuje.

Podziel się
Dodaj komentarz

Notowania EUR/USD ustanowiły minimum w rejonie 1,3210 - dolnego ograniczenia widocznej na wykresie strefy potencjalnego wsparcia 1,3210-50, która miała dzisiaj być podstawą do odbicia (także za sprawą realizacji ruchu do 1,3240 z formacji podwójnego szczytu). Słabość euro można tłumaczyć problemami z Grecją i drogą ropą.

Z kolei umocnienie dolara to efekt oddalającej się wizji ewentualnego programu QE3 w wydaniu FED, ale zwłaszcza powolnego odwrotu inwestorów od bardziej ryzykownych aktywów, co de facto zapowiada korekcyjny marzec na rynkach.

Dzisiejszy kalendarz głównych wydarzeń jest pusty, inwestorów niespecjalnie interesują _ sztuczne _ konferencje polityków, jakie mają miejsce po zakończonym szczycie Unii Europejskiej - rano wspominałem, że samo podpisanie paktu fiskalnego jeszcze nic nie oznacza, kluczowa będzie kwestia jego ratyfikacji przez poszczególne kraje, a to może nie być takie łatwe.

Na celowniku pesymistów jest też Holandia, ale przede wszystkim Hiszpania, która nie radzi sobie z redukowaniem deficytu. Problemy peryferiów Europy będą też narastać w sytuacji dalszych zwyżek cen ropy na świecie.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wyszukiwarkę do Twojej strony internetowej

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz