Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Palenciuk
|

Dziś seria istotnych danych

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkich spadków pary EUR/USD.

Dziś seria istotnych danych
bCXGBpQR

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkich spadków pary EUR/USD, wczoraj wieczorem popytowi udało się przebić poziom 1,36, jednak nie udało się dotrzeć do maksimów z ostatnich dni, a jedynie do poziomu 1,3612.

Na gruncie analizy technicznej nadal znajdujemy się w trendzie wzrostowym zapoczątkowanym na początku listopada bieżącego roku, a kolejny atak na poziom 1,36 powinien przynieść dotarcie do wspomnianych ostatnich dziennych maksimów.

Dziś okazji do tego nie zabraknie, w kalendarzu mamy mnóstwo odczytów makro. Poznamy między innymi indeksy PMI dla usług dla najważniejszych gospodarek (listopad), ponadto ze Strefy Euro pojawią się odczyty o PKB za III kwartał i wyniki sprzedaży detalicznej (październik).

bCXGBpQT

Natomiast z USA poznamy tygodniowe dane o wnioskach o kredyt hipoteczny, handel zagraniczny (październik), sprzedaż nowych domów (wrzesień, październik) oraz najistotniejsze dziś dane (również z USA) raport Beżowej Księgi oraz raport ADP.

Dziś decyzja RPP

Dziś poznamy decyzje RPP w sprawie stóp procentowych, jednak tu zaskoczenia nie powinno być. Stopa referencyjna zostanie zapewne utrzymana na niezmienionym poziomie 2,5 proc. Ważniejszy będzie późniejszy komunikat po posiedzeniu Rady, jednak i ona będzie miał ograniczony wpływ na rynek złotego.

Nasza waluta podczas dzisiejszej sesji będzie uzależniona przede wszystkim od doniesień z szerokiego rynku oraz kwotowań głównej pary walutowej. Obecnie dolar kosztuje 3,0960 PLN, zaś euro 4,2030 PLN.

bCXGBpRu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)