Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś ważny raport z USA

0
Podziel się

Sytuacja na Ukrainie nadal jest niepewna, ale dzisiejsze nastroje będą pod wpływem głównie danych makroekonomicznych.

Dziś ważny raport z USA
bDHEDeFx

Początek dzisiejszej sesji to lekkie zwyżki głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3737. Sytuacja na rynkach nieco się poprawiła, widać to po świecących w większości na zielono indeksach giełdowych. Za powyższą sytuacją stoi przede wszystkim lekka normalizacja sytuacja na Krymie. Nadal jednak sytuacja jest tam bardzo niepewna i może dalej ciążyć rynkom. Jednak za dzisiejsze nastroje na rynku odpowiedzialne będą przede wszystkim figury makroekonomiczne.

Poznamy finalne odczyty indeksów PMI i ISM dla najważniejszych gospodarek (luty), ze Strefy Euro pojawi się ponadto odczyt o sprzedaży detalicznej (styczeń) i PKB (IV kwartał). Z kolei z USA pojawią się dane dotyczące liczby nowych wniosków o kredyt hipoteczny (tydzień), Beżowa Księga (czyli publikowany osiem razy do roku raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej USA) oraz naszym zdaniem najważniejszy dziś raport ADP (luty), przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym, poza rolnictwem.

Dziś decyzja RPP

Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od niewielkiego umocnienia. Dolar kosztuje 3,0485 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1858. Przypomnijmy, dziś poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Naszym zdaniem Rada nie zdecyduje się na nim na żaden ruch, a główna stopa zostanie utrzymana na najniższym poziomie w historii 2,5 proc. Decyzja i komunikat po posiedzeniu też nie będą miały większego wpływu na wartość złotego.

bDHEDeFz
bDHEDeGa
komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)