Notowania

komentarze walutowe
05.03.2014 10:39

Dziś ważny raport z USA

Sytuacja na Ukrainie nadal jest niepewna, ale dzisiejsze nastroje będą pod wpływem głównie danych makroekonomicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początek dzisiejszej sesji to lekkie zwyżki głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3737. Sytuacja na rynkach nieco się poprawiła, widać to po świecących w większości na zielono indeksach giełdowych. Za powyższą sytuacją stoi przede wszystkim lekka normalizacja sytuacja na Krymie. Nadal jednak sytuacja jest tam bardzo niepewna i może dalej ciążyć rynkom. Jednak za dzisiejsze nastroje na rynku odpowiedzialne będą przede wszystkim figury makroekonomiczne.

Poznamy finalne odczyty indeksów PMI i ISM dla najważniejszych gospodarek (luty), ze Strefy Euro pojawi się ponadto odczyt o sprzedaży detalicznej (styczeń) i PKB (IV kwartał). Z kolei z USA pojawią się dane dotyczące liczby nowych wniosków o kredyt hipoteczny (tydzień), Beżowa Księga (czyli publikowany osiem razy do roku raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej USA) oraz naszym zdaniem najważniejszy dziś raport ADP (luty), przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym, poza rolnictwem.

Dziś decyzja RPP

Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od niewielkiego umocnienia. Dolar kosztuje 3,0485 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1858. Przypomnijmy, dziś poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Naszym zdaniem Rada nie zdecyduje się na nim na żaden ruch, a główna stopa zostanie utrzymana na najniższym poziomie w historii 2,5 proc. Decyzja i komunikat po posiedzeniu też nie będą miały większego wpływu na wartość złotego.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz