Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś wysyp danych makro. Dolar narusza istotny opór

0
Podziel się

Dziś z dużym prawdopodobieństwem będziemy świadkami dalszej próby przebicia ważnego wsparcia notowań pary EUR/USD.

Dziś wysyp danych makro. Dolar narusza istotny opór
bErUzPIR

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3168. Na gruncie analizy technicznej wczoraj naruszone zostało istotne wsparcie na poziomie 1,3150, natomiast dziś z dużym prawdopodobieństwem będziemy świadkami dalszej próby jego definitywnego przebicia.

Dzisiejsza sesja przyniesie nam również wysyp odczytów makroekonomicznych, zarówno z USA jak i Strefy Euro. Poznamy m.in. indeksy PMI dla usług dla najważniejszych gospodarek Europy oraz Strefy Euro jako całości. Ponadto z tego ostatniego pojawią się odczyty o PKB za II kwartał oraz o sprzedaży detalicznej, natomiast z USA poznamy Raport Challengera, liczbę nowych wniosków o kredyt hipoteczny i Beżową Księgę.

Lepsze, potwierdzające ożywienie gospodarcze dane powinny napłynąć zarówno ze Strefy Euro jak i USA, jednak na chwile obecną sentyment iwestycyjny i większa awersja do ryzyka sprzyjają amerykańskiej walucie i nawet w przypadku lepszych odczytów z Euroladnu nie powinniśmy oczekiwać mocniejszych wzrostów na głównej parze walutowej.

bErUzPIT

Dziś decyzja RPP

Złoty rozpoczyna dzisiejszą sesję od lekkiego umocnienia. Dolar wyceniany jest na 3,2367 PLN, zaś euro na 4,2640 PLN. Na gruncie analizy technicznej nadal główne pary złotowe znajdują się w trendach wzrostowych, ponadto na parze USD/PLN wczoraj naruszony został istotny opór na 3,25 PLN.

Dziś poznamy decyzję RPP ws. stóp procentowych oraz późniejszy komunikat po posiedzeniu Rady. Sama decyzja jest już znana, RPP nie zdecyduje się na żadne posunięcia i utrzyma stopę refereccyjną na niezmienionym poziomie 2,5 proc. Istotniejszy będzie późniejszy komunikat po posiedzeniu Rady, ale i on nie powinien wpłynąć na obecną wartość złotego.

bErUzPJu
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)