Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Euro mocniejsze dzięki referendum

0
Podziel się:

Poprawa nastrojów wobec euro jest związana z wynikami referendum w Luksemburgu – „tak” dla konstytucji europejskiej ma znaczenie wyłącznie symboliczne, może jednak pomóc notowaniom wspólnej waluty. Handel w dniu dzisiejszym może przebiegać w spokojnej atmosferze, czemu sprzyjać będzie brak nowych publikacji makroekonomicznych z USA.

Euro odrabia straty wobec głównych walut światowych. Nastroje wobec amerykańskiego dolara uległy wyraźnemu pogorszeniu po publikacji słabszych od oczekiwań danych z rynku pracy. Liczba nowych etatów w gospodarce amerykańskiej w czerwcu wzrosła do 146 tys., przy oczekiwaniach na poziomie 180 tys.–190 tys. W górę zostały jednak zrewidowane słabe dane z maja. Bez zmian pozostał poziom sprzedaży w hurtowniach USA w maju, przy nieznanie większych zapasach – te informacje przejściowo ostudziły optymizm wobec amerykańskiej waluty. Poprawa nastrojów wobec euro jest związana z wynikami referendum w Luksemburgu – „tak” dla konstytucji europejskiej ma znaczenie wyłącznie symboliczne, może jednak pomóc notowaniom wspólnej waluty. Handel w dniu dzisiejszym może przebiegać w spokojnej atmosferze, czemu sprzyjać będzie brak nowych publikacji makroekonomicznych z USA.

Bez większych zmian na rynku EUR/USD. Wspólna waluta zyskała wobec dolara, wcześniej jednak kurs po raz kolejny przetestował poziom wsparcia 1,1870. Barierą dla realizacji zysków w tym tygodniu pozostanie poziom 1,2110, przy którym znajduje się obecnie linia trendu spadkowego wyznaczona w oparciu o notowania od początku czerwca. W czasie dzisiejszej sesji europejskiej sygnałem do zatrzymania wzrostów euro może być cena 1,1980, oporem jest kurs 1,2040.

Wsparciem dla rynku USD/JPY pozostaje poziom 111,60. Trwające od końca czerwca wzrosty waluty amerykańskiej wobec jena zostały zatrzymane, oporem jest cena 112,40.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)