Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
05.07.2005 11:14

Euro na równi pochyłej

Dolar pozostaje mocny wobec głównych walut światowych. Na początku dzisiejszej sesji europejskiej wspólna waluta osiągnęła najniższy poziom wobec dolara od maja ubiegłego roku. W tym kontekście na uwagę zasługuje wczorajsza wypowiedź przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego Christiana Noyera, dotycząca możliwości rozpadu unii walutowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pojawiające się w mediach tego rodzaju wypowiedzi świadczą o pesymistycznej atmosferze jaka utrzymuje się obecnie wokół wspólnej waluty. Handel w dniu dzisiejszym może odznaczać się wyraźnie wyższą zmiennością w porównaniu z poniedziałkiem, także za sprawą powracających po długim weekendzie inwestorów ze Stanów. W czasie sesji amerykańskiej rynki poznają wielkość zamówień w przemyśle USA w maju. Oczekiwany jest wzrost tego wskaźnika o 2,8%, dane nie powinny mieć jednak większego wpływu na przebieg notowań.

Spadki wspólnej waluty na rynku EUR/USD zostały wczoraj zatrzymane na poziomie wsparcia przy cenie 1,1890. Sygnałem do wyraźnej realizacji zysków byłby powrót ceny powyżej poziomu 1,1950, w czasie dzisiejszej sesji europejskiej taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Najbliższym wsparciem jest obecnie poziom 1,1860.

Inwestorzy kupujący dolary na rynku USD/JPY zdołali obronić wsparcie na poziomie 111,20, co pozwoliło na rozpoczęcie kolejnej fali wyprzedaży jena. Najbliższą przeszkodą dla realizacji zysków jest poziom 111,60.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz