Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Euro na równi pochyłej

0
Podziel się:

Dolar pozostaje mocny wobec głównych walut światowych. Na początku dzisiejszej sesji europejskiej wspólna waluta osiągnęła najniższy poziom wobec dolara od maja ubiegłego roku. W tym kontekście na uwagę zasługuje wczorajsza wypowiedź przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego Christiana Noyera, dotycząca możliwości rozpadu unii walutowej.

Pojawiające się w mediach tego rodzaju wypowiedzi świadczą o pesymistycznej atmosferze jaka utrzymuje się obecnie wokół wspólnej waluty. Handel w dniu dzisiejszym może odznaczać się wyraźnie wyższą zmiennością w porównaniu z poniedziałkiem, także za sprawą powracających po długim weekendzie inwestorów ze Stanów. W czasie sesji amerykańskiej rynki poznają wielkość zamówień w przemyśle USA w maju. Oczekiwany jest wzrost tego wskaźnika o 2,8%, dane nie powinny mieć jednak większego wpływu na przebieg notowań.

Spadki wspólnej waluty na rynku EUR/USD zostały wczoraj zatrzymane na poziomie wsparcia przy cenie 1,1890. Sygnałem do wyraźnej realizacji zysków byłby powrót ceny powyżej poziomu 1,1950, w czasie dzisiejszej sesji europejskiej taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Najbliższym wsparciem jest obecnie poziom 1,1860.

Inwestorzy kupujący dolary na rynku USD/JPY zdołali obronić wsparcie na poziomie 111,20, co pozwoliło na rozpoczęcie kolejnej fali wyprzedaży jena. Najbliższą przeszkodą dla realizacji zysków jest poziom 111,60.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)