Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
12.07.2010 17:02

Euro nie skorzystało z poprawy nastrojów

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej upłynęła bardzo spokojnie. Po otwarciu okolicach poziomu 1,2580 kurs zszedł nieco niżej, choć brakowało istotnych informacji, które mogłyby się do tego przyczynić.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedynie słabe zachowanie giełd mogło tłumaczyć niechęć inwestorów do kupowania ryzykownych aktywów. Jednak popołudnie przyniosło wyraźne wzrosty na parkietach, natomiast kurs EUR/USD pozostał w okolicach dziennego minimum. Aktualnie kurs znajduje się na poziomie 1,2570, ale być może dobre nastroje udzielą się w końcu również rynkowi walutowemu.

Giełdy pomogły złotemu

Pary złotowe rozpoczęły tydzień od korekcyjnych wzrostów. W związku ze spadkiem głównej pary, kurs USD/PLN przesunął się w okolice 3,2450, natomiast para EUR/PLN wróciła powyżej 4,08.

Taka sytuacja utrzymywała się do momentu, aż indeksy europejskie zaczęły się piąć w górę. Zwiększenie popytu na akcje pomogło polskiej walucie, ponieważ kursy obu par zaczęły spadać. Ostatecznie przed godziną 16:00 kurs EUR/PLN wynosił 4,0630, a USD/PLN 3,2320. Jeśli takie nastroje utrzymają się również w sesji amerykańskiej, to możemy mieć jutro niskie otwarcie.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz