Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro zyskuje. Nie przeszkodziły wyprzedaże w USA

0
Podziel się:

Dziś w kalendarzu mamy kilka interesujących danych makroekonomicznych.

Euro zyskuje. Nie przeszkodziły wyprzedaże w USA

**Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,39. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3892. Teraz, jeżeli popytowi w kolejnych godzinach udałoby przebić się wspomniany opór (1,39) możliwe byłyby dalsze wzrosty, nawet do marcowych maksimów. Wydaje się to trochę nielogiczne patrząc na czynniki fundamentalne, ale na razie wszystko wskazuje na taki właśnie przebieg wydarzeń.

Co ciekawe na wykresie widać, że kupujących euro nie wystraszyły nawet nocne wyprzedaże na giełdach w USA i Japonii.

Dziś w kalendarzu mamy również kilka figur makroekonomicznych. Już dziś rano poznaliśmy odczyt o inflacji konsumenckiej z Niemiec, jednak wypadła ona zgodnie z prognozą. Popołudniu poznamy jeszcze odczyty o inflacji producenckiej w USA oraz indeks Uniwersytetu Michigan.

Początek dzisiejszej sesji to stabilizacja kursu złotego. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0049 PLN. Na tej parze mocnym wsparciem jest poziom 3,0 PLN, który na razie wydaje się niezagrożony. Euro kosztuje 4,1777 PLN i nadal znajduje się w kanale ostatniej zmienności kursu. Złotego wspiera również polski dług. Obecnie rentowność naszych dziesięciolatek wynosi 4,042 proc. i jest to najniższy poziom od lipca ubiegłego roku.

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji mamy również jeden odczyt z naszego kraju. Mianowicie poznamy bilans płatniczy za luty, jednak odczyt ten nie powinien mieć dużego wpływu na wartość złotego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)