Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Eurodolar powraca do niskiej zmienności

0
Podziel się:

Zobacz co będzie wpływać na waluty w najbliższych godzinach.

Eurodolar charakteryzuje się na początku tego tygodnia niską zmiennością i oscyluje w okolicach 1,36. EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,16, a USD/PLN nieco poniżej 3,06. Niepewność polityczna nie wpływa już negatywnie na polską walutę.

Kurs EUR/USD 14. dzień z rzędu znajduje się w obrębie zmienności z okresu posiedzenia EBC i publikacji NFP. Wraz z upływem czasu wzrasta ryzyko wybicia górą z tej konsolidacji, ze względu na dotychczasowe pozycjonowanie się inwestorów po krótkiej stronie rynku.

Główną dzisiejszą publikacją ze strefy euro będzie czerwcowy indeks instytutu Ifo dla Niemiec. Spodziewany jest nieznaczny, bo zaledwie 0,1 pkt. spadek do poziomu 110,3 pkt. Konsensus zakłada także dalszą rozbieżność w ocenie sytuacji bieżącej i przyszłej. O 14:05 będzie miało miejsce wystąpienie szefa FED z Filadelfii Charlesa Plossera. Jest on zadeklarowanym jastrzębiem, więc możliwe, że nawiążę do ostatniej publikacji wysokiej inflacji, wypowiadając się w dużo mniej gołębim tonie niż sugerowałoby to stanowisko FED-u w ostatnim tygodniu. Na 16:00 zaplanowane jest kilka odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Jednym z nich będzie indeks FED z Richmond. Wydaje się, że można tu liczyć na pozytywne zaskoczenie, biorąc pod uwagę fakt, że zarówno indeks Empire State, jak i Philly FED wypadły powyżej konsensusu.

Kolejną publikacją będzie indeks zaufania konsumentów Conference Board. Spodziewany jest jego wzrost w czerwcu do poziomu 83,5 pkt. z 83,0 pkt. w maju. Należy jednak zwrócić uwagę, że czerwcowa publikacja indeksu Uniwersytetu Michigan. O 16:00 poznamy także dane na temat majowej sprzedaży nowych domów. Ma ona wynieść 450 tys.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)