Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Eurodolar powrócił do spadków

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara rozpoczęła się spokojnie. Po wczorajszych lepszych od oczekiwań danych na temat dynamiki PKB za trzeci kwartał, kurs EUR/USD wzrósł na zamknięciu sesji w Europie do poziomu 1,4850.

Eurodolar powrócił do spadków
bEirgggR

Od tamtej pory do dzisiejszego południa kurs tej pary walutowej oscylował wokół wspomnianego poziomu nie wykazując istotnej zmienności. W dalszej części dnia eurodolar powrócił do spadków, zmierzając w kierunku wczorajszego lokalnego minimum. O dziwo notowaniom tej pary walutowej nie pomogła istotnie lepsza od oczekiwań publikacja indeksu Chicago PMI, który wyniósł w październiku 54,2 pkt przy oczekiwanych 49 pkt.

Nieznacznie lepiej od prognoz wypadł także finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, kształtując się na poziomie 70,6 pkt. Widać, że rynki jeszcze nie wyczerpały potencjału spadkowego, a niższe poziomy są jak najbardziej w zasięgu obecnego ruchu spadkowego. W przyszłym tygodniu poznamy comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy. Dane te mogą istotnie zdeterminować dalszą sytuację na rynku walutowym.

Po wczorajszym umocnieniu się złotego względem euro oraz dolara dziś krajowa waluta oddawała część tego co wczoraj zyskała. W okolicach godziny 16.00 kursy EUR/PLN oraz USD/PLN kształtowały się w okolicach poziomów odpowiednio: 4,2460 oraz 2,8760. Dzisiejsza sesja pokazała, że złoty pozostaje przede wszystkim pod wpływem sytuacji na zagranicznych rynkach finansowych. Dziś mija termin składania zapisów na akcje z oferty publicznej PGE, co powinno zrodzić dodatkowy popyt na złotego ze strony inwestorów zagranicznych, jednak i to nie pomogło, a krajowa waluta traciła na wartości.

bEirgggT
bEirgghu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)