Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eurodolarowy rollercoaster, a złoty...

0
Podziel się:

Para EUR/PLN traci na wartości. Znajduje się na poziomie 4,1636 PLN i jest to najniższy poziom od 19 września bieżącego roku.

Eurodolarowy rollercoaster, a złoty...
bEDznldx

Ostatnie godziny handlu mijają nam w dość nerwowym wyczekiwaniu na rozstrzygnięcie w USA. Do osiągnięcia porozumienia politykom zostało już naprawdę niewiele czasu, bo niecałe 24 godziny. Na rynku widoczna jest spora nerwowość.

Przez większość dnia byliśmy świadkami umacniania się wspólnej waluty wobec euro, jednak gdy tylko Amerykanie weszli do gry kurs zaczął zniżkować i obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3544. Kolejne godziny handlu powinny nam upłynąć raczej na dalszej zniżce kursu.

Taki stan rzeczy potwierdza również analiza techniczna, gdzie nie udało się wyjść ponad linię trendu spadkowego zapoczątkowaną na początku października bieżącego roku. Warto również dodać, że podczas dzisiejszej sesji mieliśmy dwa istotne odczyty ze Strefy Euro: mianowicie handel zagraniczny oraz inflacje konsumencką, jednak nie wpłynęły one znacząco na rynek.

bEDznldz

Warto również dodać, że mocno wyprzedawane są amerykańskie obligacje (10y), których rentowność rośnie (na chwile obecną o niemal 0,8 proc).

Para EUR/PLN traci obecnie na wartości, w tej chwili znajdujemy się na poziomie 4,1636 PLN i jest to najniższy poziom od 19 września bieżącego roku. Dolar wyceniany jest na 3,0790 PLN. Dodajmy, że podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane na temat wskaźników inflacji bazowej z naszego kraju, jednak nie znalazły one większego przełożenia na rynek.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEDznlea
komentarze walutowe
dziś w money
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)