Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
25.05.2011 09:59

Frank szwajcarski znów po 3,20 złotego

Od wczorajszego wieczoru szwajcarska waluta podrożała o trzy grosze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poranek przynosi osłabienie złotego w relacji do głównych walut, które ma swe źródła w ponownym pogorszeniu nastrojów na rynkach globalnych, wywołanym nawrotem obaw o peryferia Strefy Euro.

O godzinie 09:43 kurs USD/PLN testował poziom 2,8180 zł, EUR/PLN 3,9557 zł, a CHF/PLN 3,2024 zł. Na zamknięciu wtorkowych notowań pary te testowały odpowiednio poziomy 2,7963 zł, 3,9456 zł i 3,1783 zł.

Wczorajsze lepsze nastroje na świecie, jakie były pochodną podwyższenia przez analityków Goldman Sachs i Morgan Stanley prognoz cen ropy na lata 2011-2012, wsparły złotego. Inwestorzy najwyraźniej jednak spodziewali się, że poprawa jest chwilowa, bo zignorowali dobre dane makroekonomiczne z Niemiec (majowy indeks Ifo) i USA (kwietniowe dane o sprzedaż nowych domów). Wrażenia na nich nie zrobił również Adam Glapiński z Rady Polityki Pieniężnej, sugerujący dalsze podwyżki stóp procentowych. W efekcie polska waluta umocniła się we wtorek do dolara, pozostała stabilna w relacji do szwajcarskiego franka i lekko osłabiła się do euro.

Wydarzeniem środy będzie publikacja przez Główny Urząd Statystyczny danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia w Polsce. Rynek szacuje, że w kwietniu roczna dynamika sprzedaży przyspieszy do 14,9% z 9,4% miesiąc wcześniej. Bezrobocie ma natomiast spaść do 12,6% z 13,1% w marcu. Dane nie powinny w szczególny sposób zaskoczyć. Tym samym nie zmienią one spojrzenia na kwestię kształtowania się polityki monetarnej w Polsce. Dlatego też głównym wyznacznikiem dzisiejszych zmian na rynku walutowym pozostaną rynki globalne.

Tagi: komentarze walutowe, kraj, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz