Notowania

komentarze walutowe
29.10.2013 16:30

Gorsze dane osłabiły dolara

Od kilku dni znajdujemy się w tym samym obszarze zmienności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja cechowała się nieco większą zmiennością niż wczorajsza. Przez pierwszą cześć dnia stroną dominującą była podaż, jednak nieco gorsze od prognoz odczyty z USA spowodowały, że inwestorzy odwrócili się od waluty amerykańskiej, a kurs głównej pary walutowej zaczął rosnąć.

Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3808. Warto jednak zaznaczyć, że od kilku dni znajdujemy się w tym samym obszarze zmienności, a o możliwości utrzymania takiego scenariusza pisaliśmy rano.

Wracając do figur z USA, to rozczarowała sprzedaż detaliczna, oraz indeks zaufania konsumentów - Conference Board, który spadł o 10 pkt. do 71,2 pkt. wobec prognozy na poziomie 75 pkt. Warto dodać, ze są to nastroje konsumentów za oceanem są najgorsze od kwietnia bieżącego roku.

Przypomnijmy, że jutro w godzinach wieczornych poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych za oceanem (tu oczywiście zaskoczenia żadnego nie będzie i stopy zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie), jednak inwestorzy będą czekali na wszelkie komunikaty odnośnie programu QE3 i przybliżonej daty jego wygaszania.
W oczekiwaniu na FOMC

W ślad za wzrostami na głównej parze walutowej spadki zanotowała para USD/PLN, która jest wyceniana na 3,0343 PLN, zaś EUR/PLN na 4,1880 PLN. Naszym zdaniem na parach złotowych do jutra nie należy oczekiwać już większej zmienności i definitywnego przebicia ostatnich poziomów oporu i wsparcia.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz