Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy filtrują dane

0
Podziel się:

Rentowności amerykańskich obligacji rządowych cały czas spadają, a na przestrzeni ostatnich 3 dni dynamika tego ruchu staje się coraz bardziej wyraźna.

Inwestorzy filtrują dane

Dane z USA tylko teoretycznie były dobre. Warto zwrócić uwagę na negatywną niespodziankę w postaci spadku dynamiki produkcji przemysłowej w kwietniu o 0,6 proc. m/m przy jednoczesnym obniżeniu się mocy produkcyjnych do 78,6 proc.

W ostatnich dniach mieliśmy też słabsze dane nt. sprzedaży detalicznej za ten sam miesiąc. Czy należy interpretować to jako sygnały pewnego braku stabilności w ożywieniu gospodarki i tym samym przesłankę do tego, że FED nie musi się spieszyć z podwyżkami stóp procentowych? Rentowności amerykańskich obligacji rządowych cały czas spadają, a na przestrzeni ostatnich 3 dni dynamika tego ruchu staje się coraz bardziej wyraźna.

Jeżeli to ma być odwrót w stronę bezpiecznej przystani, to za chwilę powinniśmy zobaczyć słabość rynków wschodzących, które w ostatnich tygodniach miały się nadzwyczaj dobrze.
Druga negatywna niespodzianka to odczyt indeksu nastrojów wśród pośredników nieruchomości NAHB, który w maju poszedł w dół do 45 pkt. z 46 pkt. (oczekiwano jego odbicia do 49 pkt.).

W ostatnich komentarzach szefowa FED zwracała uwagę, że rynek nieruchomości wciąż stanowi znaczący element ryzyka. Mieszane były natomiast indeksy regionalne FED. Mocno w górę poszedł New York Mfg., który wyniósł w maju aż 19,01 pkt. wobec 1,29 pkt. w kwietniu, ale już Philly FED spadł do 15,4 pkt. z 16,6 pkt.

Jedyne wyraźne pozytywy to spadek cotygodniowego bezrobocia do 297 tys. z 321 tys., a także wyższe odczyty inflacji CPI, także w ujęciu bazowym, która wzrosła w kwietniu o 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r.

Na wykresie EUR/USD widać próbę rozegrania ruchu powrotnego. O ile dzisiaj rano złamaliśmy wsparcia w postaci strefy 1,3685-1,3700, to już po południu notowania powróciły nieco powyżej tego poziomu. Wcześniej ustanowiliśmy nowe minimum na 1,3647.

Teraz kluczowe będzie zachowanie się notowań przy 1,3715-20, oraz 1,3730. Kluczowy opór oparty o dawne minimum z ubiegłego piątku to okolice 1,3744. Ich złamanie da mocny impuls do ruchu w stronę 1,3770,a nawet 1,3800-1,3810. Powrót do spadków będzie możliwy, jeżeli zejdziemy poniżej 1,3685.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)