Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jednak dalsze wzrosty

0
Podziel się

Spore zamieszanie miało miejsce także na parach złotówkowych, ponieważ poranek przyniósł wyraźne osłabienie naszej waluty.

Jednak dalsze wzrosty
bEivRNkR

Nowe szczyty eurodolara

Nieudana poranna próba przebicia się przez poziom 1,41 dodała siły stronie popytowej, czego efektem był zdecydowany wzrost kursu do okolic 1,4280. Stało się tak mimo wzrostu stopy bezrobocia w Strefie Euro do poziomu 9,2% (rynek oczekiwał odczytu na poziomie 9,1%). Później jednak pojawił się korekcyjny spadek w okolice 1,4210. Jednak końcówka sesji europejskiej przyniosła ponowne wzrosty kursu, gdyż opublikowana o godzinie 16:00 zmiana indeksu podpisanych umów kupna domów wyniosła 6,7% m/m, podczas gdy spodziewano się wzrostu o 0,4%.

EUR/PLN podąża swoją drogą

bEivRNkT

Spore zamieszanie miało miejsce także na parach złotówkowych, ponieważ poranek przyniósł wyraźne osłabienie naszej waluty. Jednak mocna aprecjacja euro pomogła parze USD/PLN wrócić zdecydowanie niżej, bo do okolic 3,15. Niestety tak korzystnych zmian nie było w przypadku kursu EUR/PLN, który utrzymywał się w rejonie dziennego maksimum. Ministerstwo Pracy podało dziś, że stopa bezrobocia w maju spadła do 10,8%, ale te informacje w żaden sposób nie wpłynęły na notowania złotego. To dane z amerykańskiego rynku nieruchomości sprawiły, że pod koniec sesji nasza waluta dodatkowo się umocniła, dzięki czemu kurs USD/PLN wynosił 3,1363, a EUR/PLN 4,4740.

bEivRNlu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)