Notowania

dziś w money
07.09.2012 09:30

Jeśli ten warunek się spełni, dolar zyska. Co z innymi walutami?

W czasie wczorajszej sesji amerykańskiej kurs eurodolara zbliżał się do okolic wcześniejszych szczytów. Bykom, pomimo wcześniejszych spadków udało się wrócić do gry.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czynnikami motywującymi były dobre dane z USA, a także ogłoszenie przez Europejski Bank Centralnych programu OMT. W przypadku tego ostatniego spekulacje pojawiały się już od dłuższego czasu, co nie zmniejszyło jednak zadowolenia uczestników rynku z jego zainicjowania.

Dziś o poranku cena euro oscyluje wokół poziomu 1,2640. Kupującym nie udało się pokonać oporu na 1,2650. Nie oznacza to jednak, że dalsze próby nie będą podejmowane. Czynnikiem inicjującym mogą być publikowane dziś dane z USA. Lepsze odczyty zwłaszcza o stopie bezrobocia i zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym mogą przyczynić się do dalszej poprawy nastrojów globalnych. W takiej sytuacji jednak na wartości mógłby zyskać amerykański dolar.

Poprawa na rynku pracy zmniejszyłaby bowiem oczekiwania na uruchomienie kolejnego programu QE3. Ben Bernanke duża uwagę przykłada do danych z Departamentu Pracy, gdyby one okazały się słabe, mimo dobrego wczorajszego odczytu raportu firmy ADP wzrosła by presja na przyszłotygodniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Poprawa sentymentu na szerokim rynku wykorzystywana jest mocno przez rodzimą walutę. Po silnych spadkach kursów par złotych w kocówce wczorajsze sesji europejskiej, w czasie handlu zza oceanem doszło do niewielkiego odbicia. Cena dolara wzrosła o niecałe 1,5 gr do wartości 3,2750 zł, zaś euro podrożało z 4,12 do 4,1340 zł.

Dziś o poranku sytuacja wygląda lepiej i kursy znów oscylują blisko ostatnich minimów. Dalsza aprecjacja złotego będzie jednak uzależniona od czynników napływających z szerokiego rynku oraz zachowania eurodolara.

Notowania na rynku eurodolara Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Główna rolę odegrają tu dane z amerykańskiego rynku pracy. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, że w pod koniec tygodnia część inwestorów postanowi zrealizować zyski wypracowane podczas wczorajszej i środowej sesji.

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nam istotne dane z amerykańskiego rynku pracy. Odczyty będą znane o godzinie 14:30. Według analityków stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 8,3%, natomiast zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym ma wynieść 125 tys., czyli o 38 tys. mniej niż w poprzednim okresie.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz