Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec roku na rynku walutowym. Sprawdź, co się dzieje

0
Podziel się:

Dzisiejszy handel na rynku walutowym przebiega w spokojnej atmosferze. Prawdopodobnie do końca roku sytuacja niewiele się zmieni. Przyszły rok natomiast powinien stać pod znakiem umocnienia dolara.

Koniec roku na rynku walutowym. Sprawdź, co się dzieje

Poniedziałkowy handel upływa na rynku walutowym w spokojnej, już świątecznej atmosferze. Obroty są wyraźnie mniejsze. Zmienność też nie poraża. Inwestorzy spokojnie czekają na święta, nie przejmując się publikowanymi danymi makroekonomicznymi. I to niezależnie od tego, czy są to raporty z polskiej gospodarki, czy też "figury" z USA.

Kurs EUR/USD kontynuuje w poniedziałek piątkowe odbicie. Na GBP/USD strona popytowa zaatakowała, ale spotkało się to z natychmiastową kontrą podaży. Notowania USD/JPY lekko spadają. Złoty natomiast równie lekko traci na wartości do euro i dolara. O godzinie 15:10 kurs EUR/USD testował poziom 1,3698, GBP/USD 1,6337, USD/JPY 103,98, EUR/PLN 4,1610, a USD/PLN 3,0380.

Dziś zostanie jeszcze opublikowany finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan za miesiąc grudzień (godz. 15:55; prognoza: 82,8 pkt.). Jednak podobnie jak w przypadku już opublikowanych danych o dochodach i wydatkach Amerykanów, również ten raport nie powinien sprowokować mocnej reakcji rynku walutowego.

Niewiele też prawdopodobnie będzie się dziać we wtorek. Pomimo że na jutro zostały zaplanowane publikacje listopadowych danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA (prognoza: 2% M/M), raportu o listopadowej sprzedaży nowych domów (prognoza: 445 tys.) oraz indeksów FHFA i Fed z Richmond. Wszystko przez okres świąteczny. Tak samo na duże emocje nie należy nastawiać się w całym świątecznym tygodniu, a także w okresie poprzedzającym Nowy Rok. Wydaje się, że karty już zostały rozdane i kreowanie jakichkolwiek ruchów w końcówce roku jest zbędne.

Przyszły rok będzie w naszej opinii rokiem dolara. Będzie on zyskiwał do większości głównych walut. W tym do euro i japońskiego jena. Prognozujemy, że na koniec 2014 roku kurs EUR/USD spadnie do 1,27 dolara, a USD/JPY wzrośnie do 110 jenów. Te oczekiwania znajdują uzasadnienie w normalizacji polityki monetarnej w USA, przy wciąż możliwym dalszym poluzowaniu polityki przez ECB i BoJ. W poprawie sytuacji gospodarczej w USA. Jak również zakładamy, że w Europie pojawią się głosy nawołujące do osłabienia euro.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)