Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krajobraz po G-20

0
Podziel się:

Roboczy szczyt G-20 w koreańskim Gwangju nie przyniósł wyraźnych konkretów. Możnaby długo dyskutować o tym, czy oddaliło to zagrożenie globalną wojną walutową. Poniedziałkowa reakcja rynku pokazuje raczej, iż problem będzie narastał.

Krajobraz po G-20

Dolar nadal traci, gdyż inwestorzy obawiają się _ poluzowania ilościowego _ przez FED, co wzmacnia waluty rynków wschodzących (i nie tylko). Jedyna kwestia o której warto wspomnieć to przyznanie większych uprawnień Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu i jego reorganizacja w celu większego _ umiędzynarodowienia _. Natomiast zadanie, które dostał MFW – czyli kontrolowanie przepływów na rynkach wschodzących, może pozostać tylko akademickim zapisem.

W poniedziałek rano notowania EUR/USD ponownie oscylują powyżej bariery 1,40., a złoty umocnił się poniżej 3,95 zł za euro. Dzisiaj warto będzie zwrócić uwagę na informacje z godz. 14:30 (wystąpienie szefa FED), a także dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA (godz. 16:00), oraz wieczorną konferencję szefa Banku Anglii (godz. 21:00). Głównym tematem na rynku ponownie są kwestie _ poluzowania ilościowego _ przez FED, ale także obawy, iż podobną drogą może podążyć Bank Anglii.

EUR/PLN: Złamanie 3,95 to sugestia, iż celem staje się sforsowanie poziomu 3,9350 i atak na 3,92 (w kolejnych dniach). Dzienne wskaźniki dają mieszane sygnały, co w perspektywie całego tygodnia każe spodziewać się konsolidacji 3,92-3,96.

USD/PLN: Dolar mocuje się ze wsparciem na 2,80, po tym jak w piątek zawrócił z okolic 2,85. Najbliższe dni mogą przynieść próbę testowania 2,78, ale spadek do 2,75 nie wydaje się być możliwy (ze względu na scenariusz dla EUR/USD). W perspektywie do końca tygodnia możliwy byłby powrót powyżej 2,85. Dzienne wskaźniki dają mieszane sygnały.

EUR/USD: Po naruszeniu 1,40 notowania dotarły do 1,4080, który to poziom wyznaczany jest przez korpusy z 14 i 15 października. Jego złamanie będzie skutkować ruchem do 1,4150-60, a więc maksimum z 15 października. Trzeba jednak pamiętać o dość wyraźnych negatywnych dywergencjach na dziennych wskaźnikach. W efekcie być może strefa 1,4080-1,4150 stanie się dobrym punktem zwrotnym w najbliższych dniach, a rynek najpóźniej do końca tygodnia wróci w okolice 1,38?

GBP/USD: Notowania odbiły się od średniej 68-dniowej na 1,5660. Zwyżka zatrzymała się w rejonie 1,5772, a więc na dolnym cieniu świecy z 13 października. Część inwestorów obawia się jutrzejszych publikacji danych o PKB za III kwartał, które mógłby zachęcić Bank Anglii do _ drukowania pieniądza _. Wpływ może mieć też dzisiejsze wieczorne wystąpienie Mervyna Kinga. Układ dziennych wskaźników jest spadkowy. To wszystko może sugerować, że do końca dnia notowania zejdą poniżej 1,5700, a jutro naruszą 1,5660.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)