Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lepsze nastroje na początku tygodnia

0
Podziel się

Godziny południowe oraz kolejne przyniosły znaczne wzrosty kursu.

bEivVEVx

*Początek tygodnia nie był udany dla waluty europejskiej, gdyż eurodolar poniedziałkowe notowania rozpoczął od spadków. Jednak już godziny południowe oraz kolejne przyniosły znaczne wzrosty kursu, dzięki czemu EUR/USD przebił opór na poziomie 1,30 i dotarł pod 1,31. *

W znacznej mierze było to spowodowane oczekiwaniami inwestorów co do zaplanowanego na jutro głosowania nad planem stymulacyjnym gospodarki USA. Dla rynków finansowych bardzo istotny jest fakt, że ów plan zawiera część dotyczącą pomocy dla banków. Obecne nastroje mogą się zatem utrzymać jeszcze przez jutrzejszą sesję, a dalsze wydarzenia będą zależały od efektu głosowania.

Znaczące umocnienie złotego

Dla złotego dzisiejsza sesja z pewnością była bardzo korzystna. Pary złotówkowe początkowo wprawdzie przesunęły się szybko wyżej, jednak jeszcze przed południem powróciliśmy nieco niżej. Od południa było już tylko lepiej. Nasza waluta ulegała aprecjacji, dzięki czemu udało się przełamać psychologiczne bariery.

bEivVEVz

Dodatkowo wypowiedź wiceminister finansów, która powiedziała, że Ministerstwo Finansów nie prowadzi rozmów z MFW w sprawie pożyczki dla Polski, pomogła w jeszcze większym umocnieniu złotego. Ostatecznie kurs USD/PLN po godzinie 16:00 wynosił 3,3888, a EUR/PLN 4,4260.

ZOBACZ TAKŻE:

bEivVEWa
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)