Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Mała zmienność na rynku eurodolara

0
Podziel się:

Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością.

Mała zmienność na rynku eurodolara
bEJvByhx

Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością. Główną tego przyczyną był brak istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś.

Kurs EUR/USD przez pierwsze godziny handlu oscylował wokół poziomu 1,4460. Po godzinie 13:00 euro zaczęło tracić w relacji do dolara jednak osłabienie to było jedynie symboliczne i zostało zatrzymane przez poziom 1,4420. Większa zmienność powinna powrócić na rynek jutro wraz z napływem danych ze światowych gospodarek.

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od umiarkowanego osłabienia w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9790, z kolei notowania USD/PLN wzrosły do 2,7585. W drugiej części sesji krajowa waluta zaczęła częściowo odrabiać wcześniejsze straty.

bEJvByhz

Dziś na rynek napłynął raport agencji S&P, w którym agencja oceniła, że finanse publiczne Polski wymagają strukturalnej reformy. Bez niej rating Polski może znaleźć się pod presją. Dodano, że zmiany w OFE nie stanowią rozwiązania długoterminowego i jedynie w krótkiej perspektywie oddalają groźbę przekroczenia progu ostrożnościowego 55 proc. relacji długu do PKB. Obecny rating Polski w ocenie S&P znajduje się na poziomie A/A-2 z perspektywą stabilną, jednak może on się znaleźć pod presją jeśli rząd nie przeprowadzi niezbędnych zmian po jesiennych wyborach parlamentarnych.

bEJvByia
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)