Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Adamkiewicz
|

Minimalne wahania na złotym. A co jutro?

0
Podziel się

Poniedziałkowe sesje, podczas których na rynku niewiele się dzieje stały się ostatnio tradycją.

Minimalne wahania na złotym. A co jutro?
bErJtgmZ

Poniedziałkowe sesje, podczas których na rynku niewiele się dzieje stały się ostatnio tradycją, nie inaczej było dziś.

Kalendarium nie zawierało żadnych wydarzeń mogących wpływać na kurs złotego, dlatego polska waluta pozostaje w okolicach piątkowego zamknięcia.

Jedynym wydarzeniem gospodarczym, o którym warto wspomnieć jest spora nadwyżka na rachunku obrotów bieżących. Jak podaje NBP wyniosła ona w czerwcu aż 574mld. To kolejny dobry miesiąc dla polskiego eksportu. Nie ma wątpliwości, że właśnie ta gałąź gospodarki jest motorem napędowym, który ratuje wzrost gospodarczy w Polsce. Naszym zdaniem, ten czynnik powinien ujawnić się w danych o PKB za drugi kwartał, które poznamy w środę (nasza prognoza: 1,1%).

bErJtgnb

Jeśli chodzi o notowania złotego to sesja przebiega bardzo spokojnie. Zakres wahań na EURPLN nie przekracza dwóch groszy. Ciekawiej wygląda sytuacja na USDPLN. Złoty traci w relacji do dolara podobnie jak większość światowych walut. Inwestorzy przypomnieli sobie, że do ograniczania QE3 przez FED jest coraz bliżej i po zeszłotygodniowej wyprzedaży ponownie zwrócili się w stronę amerykańskiej waluty. Kontrakt na WIG20 podczas dzisiejszej sesji ponownie atakuje 2400 punktów.

Jutrzejsza sesja powinna być bardziej zmienna. O godzinie 10.30 poznamy dane o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii. Po wprowadzeniu forward guidance przez Bank Anglii odczyty z wysp będą obserwowane pilniej niż kiedykolwiek wcześniej. O 11 poznamy indeks instytutu ZEW (prognoza: 40pkt.). Najważniejsza publikacja dnia to dane o sprzedaży detalicznej w USA, które poznamy o godzinie 14.30. O godzinie 15.15 za euro płaciliśmy 4,1870 zł ; za dolara 3,15 zł; za franka 3,3960 zł; zaś za funta 4,8750 zł.

bErJtgnC
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)