Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na rynku bardzo spokojnie

0
Podziel się:

Wczorajszy dzień ponownie przebiegał pod znakiem bardzo spokojnych wahań na rynku walutowym. Działo się bardzo niewiele. Eurodolar od ponad tygodnia konsoliduje się w wąskim przedziale 1,2550 - 1,2670 i jak na razie nie widać specjalnie impulsów, aby z tego zakresu udało się wybić. Nie dostarczają go również publikacje makroekonomiczne, na których brak można w tym tygodni z pewnością narzekać. Pierwsze informacje poznaliśmy wczoraj, a były to dane z rynku nieruchomości, czyli ilość zezwoleń na budowy domów (spadek o 2,1%, czyli bardziej niż oczekiwano) oraz ilość rozpoczętych inwestycji budowlanych (wzrost o 5% wobec prognoz 0,6-1%). Można więc powiedzieć, że odchylenia od prognoz mniej więcej wzajemnie się zneutralizowały i rynek niespecjalnie na te publikacje zareagował. Niestety dzisiejszy dzień również nie będzie pod względem publikacji ciekawy. Dostaniemy w zasadzie tylko cotygodniowe informacje na temat zmian zapasów paliw. Dane jednak zwykle nie mają większego wpływu na rynek walutowy.

EUR/USD
Spokojne wahania na rynku eurodolara pozwoliły bykom bez problemu wybronić wczoraj wieczorem kilkumiesięczną linię trendu wzrostowego, która zlokalizowana była na poziomie 1,2550. Stąd też widoczna przez noc krótkoterminowa presja deprecjacyjna amerykańskiej waluty. Obecnie można jednak zakładać, że rynek znajduje się w horyzoncie 1,2550 - 1,2670 i póki nie dojdzie do wybicia się poza ten zakres, należałoby się liczyć z tym, że będziemy cierpieli na brak większych atrakcji. Przełamanie wsparcia miałoby szansę zaowocować dalszym umocnieniem amerykańskiej waluty w stronę 1,2300/50, natomiast przebicie 1,2670 powinno poskutkować próbą wejścia w zakres niedawnej konsolidacji z drugiej części maja, czyli zakresu 1,27 - 1,2970.

USD/JPY
Krótkoterminowe kłopoty z utrzymaniem zwyżki widoczne są na dolarjenie. W ostatnich godzinach niedźwiedzie próbowały zaatakować najbliższe wsparcie przy cenie 114,50 - 114,60. Jak na razie zakres ten jeszcze się broni. Jeśli udałoby się odbić z tych okolic, to można by się spodziewać ponownych prób dojścia w rejony 115,50 - 115,80, czyli okolic ostatnich maksimów z poniedziałku. Jeśli jednak poziom 114,50 zostałby przełamany (jako filtr można przyjąć 114,40), wówczas trzeba się liczyć z tym, że będziemy świadkami osłabienia dolara nawet w kierunku 113,35.

EUR/JPY
Dosyć nerwowo zrobiło się w ostatnich dniach na eurojenie. Nieudany atak na okolice 145,70, czyli niedawnych maksimów, przełożył się na nieco bardziej dynamiczne cofnięcie. Wczoraj niedźwiedzie testowały okolice 144,20. Obecnie widać jednak ponownie presję popytową (tutaj zapewne zwiększyła się teraz korelacja z eurodolarem). Obecnie można zakładać, że najpoważniejszym oporem jest poziom 145,70 i jego przekroczenie miałoby szansę przełożyć się na nieco silniejszy wzrost na tej parze. Wsparcia doszukiwałbym się z kolei w rejonie 143,60. Nieco bliżej będą to również wczorajsze dołki przy 144,20.

GBP/USD
Krótkoterminowy pat widoczny jest także na funcie względem amerykańskiej waluty. Wsparciem jest cena 1,8315, natomiast krótkoterminowego oporu doszukiwać należałoby się przy cenie 1,8550. Można zakładać, ze wybicie się poza ten zakres przełoży się na ustalenie dalszego kierunku zmian cen w krótkim terminie. Jak na razie pozostaje jedynie czekać na jakiś impuls.

USD/CHF
Z technicznego punktu widzenia dosyć ciekawie przedstawia się obecnie sytuacja na parze dolara względem franka szwajcarskiego. Aktualne, nieznaczne osłabienie dolara można tu bowiem potraktować jako ruch powrotny do przełamanej w poniedziałek linii spadkowej. Obecnie znajduje się ona w rejonie 1,2330. Można zakładać, że jeżeli w tym rejonie popyt poważniej zaatakuje, będzie to nadal oznaka krótkoterminowej przewagi posiadaczy długich pozycji i wówczas należałoby się spodziewać ponownego podejścia w rejony 1,2450. Jeśli jednak kurs cofnie się pod przełamany opór, wówczas należałoby się liczyć z nieco poważniejszą reakcją ze strony sprzedających, chociaż w ramach filtra przyjąłbym jeszcze poziom zeszłotygodniowych dołków z drugiej połowy tygodnia, wyznaczonych w rejonie 1,2260/70.

komentarz
komentarze walutowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)