Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na rynku walutowym marazm

0
Podziel się:

Podczas poniedziałkowej sesji walutowej na rynki finansowe nie napłynęły żadne istotniejsze dane makroekonomiczne.

Podczas poniedziałkowej sesji walutowej na rynki finansowe nie napłynęły żadne istotniejsze dane makroekonomiczne.

Tak jak spodziewaliśmy się, eurodolar, po przebiciu oporu na 1,3375 (38,2% zniesienie Fibonacciego wzrostu od 1,2878 do 1,3682 USD) kontynuował wzrosty, jednak z uwagi na brak ważniejszych wydarzeń zmienność rynku była niewielka, zaś zwyżka sięgnęła 1,3415 USD.

Znów najsłabszy w historii był japoński jen, notowania EUR/JPY osiągnęły poziom 165,6, co jest czynnikiem sprzyjającym dla rynków wschodzących. Później nastąpiła stabilizacja notowań japońskiej waluty w relacji do euro i umocnienie w odniesieniu do dolara.

Dziś o 19. opublikowany zostanie wskaźnik nastrojów rynku nieruchomości NAHB. Nie jest figura szczególnie brana pod uwagę przez inwestorów, lecz ten odczyt powinien pokazać, czego można spodziewać się po jutrzejszych publikacjach z sektora budowlanego. Ilość rozpoczętych budów i wydanych zezwoleń to istotna zmienna informująca o kondycji kluczowej części gospodarki USA.

W kolejnych dniach kurs głównej pary walutowej zmierzać powinien w kierunku górnej linii kanału (ok.1,3430 - 1,3460 USD), co odzwierciedlać będzie spadki rentowności obligacji do linii trendu. Odbicie od tych poziomów może sprawić, że powrócimy do zniżki na EUR/USD. Po południu kurs głównej pary walutowej zejść może poniżej figury, zaś od góry aprecjację powstrzymywać będzie poziom 1,3430 USD. O 14.45 za wspólną walutę płacono 1,3410 USD.

Na rynku krajowym zmiany cen w poniedziałek były kosmetyczne i nie przekraczały 1 gr. Dolarem handlowano w przedziale 2,8310 - 2,8370 PLN, euro zaś nieznacznie urosło z 3,7935 PLN do 3,80 PLN. Podobnie zachowywały się także waluty regionu. Niewielkie wahania kursu eurodolara nie zachęcały do agresywnego zajmowania pozycji.

Na rynku długu mieliśmy także uspokojenie nastrojów. Inwestorzy oczekują na jutrzejsze dane o średniej płacy. Dynamika tej zmiennej w maju szacowana jest na 8,1% w skali rocznej, o 0,3% mniej niż przed miesiącem. Inflacja w tym okresie okazała się być wyższa od prognoz. Gdyby podobna sytuacja miała miejsce w wypadku wynagrodzeń zaostrzyć się powinny apetyty na kupno złotego, gdyż efekt drugiej rundy i dynamika płac to czynniki bardzo poważnie traktowane przez RPP.

Weźmy jednak pod uwagę, że duży wpływ na ceny w maju miały drożejące owoce i warzywa. Oddziaływania tego nie zaobserwujemy prawdopodobnie w płacach. W oczekiwaniu na dane złoty może jeszcze trochę się umocnić, co będzie pochodną sytuacji na eurodolarze. Spadki USD/PLN nie powinny przekroczyć 2,8150, zaś euro potanieć może do 3,78-3,7850 PLN. Potem oczekujemy powrotu do osłabienia rodzimej waluty. O 14.45 za euro płacono 3,7970 PLN, dolara wyceniano na 2,8320 PLN.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.