Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na złotym bez większych zmian

0
Podziel się:

Piątkowe notowania na krajowym rynku walutowym stały pod znakiem niewielkiego umocnienia złotego, co było efektem wahań na głównych parach dolarowych, gdzie amerykańska waluta nieco się osłabiła.

Piątkowe notowania na krajowym rynku walutowym stały pod znakiem niewielkiego umocnienia złotego, co było efektem wahań na głównych parach dolarowych, gdzie amerykańska waluta nieco się osłabiła.

Na rynku jednak cały czas widać było świąteczną atmosferę. Oczywiście można również zapomnieć o sesji wczorajszej, gdzie kursy poszczególnych par w zasadzie się nie zmieniały zarówno na głównych parach, jak i złotowych za sprawą zamkniętych rynków finansowych (Nowy Rok), a więc i braku jakiegokolwiek punktu odniesienia. Spokojnie zapowiada się także sesja dzisiejsza, bowiem rynki finansowe w USA (żałoba po śmierci Geralda Forda), Szwajcarii oraz Japonii są zamknięte, co także winno ograniczać aktywność. Nie poznamy dziś żadnych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, ale z rynku krajowego dowiemy się, jak zmienił się bilans płatniczy w III kwartale. Ostatni odczyt wskazał na deficyt na poziomie 1,184 mld EUR.

USD/PLN
Piątek nie zmienił zasadniczo krótkoterminowej sytuacji na dolarze względem złotego. Kurs w minionych dniach zdołał jedynie naruszyć górne ograniczenie wzrostowego kanału, obecnie zlokalizowane w rejonie 3,9250. Nieudane wybicie winno się teraz przełożyć na skierowanie cen w stronę ograniczenia dolnego formacji, czyli w kierunku ok. 2,8850.

EUR/PLN
Bardzo spokojnie przebiegały notowania w końcówce tygodnia również na parze eurozłotego. Kurs nadal ma wyraźny problem z przedostaniem się powyżej bariery ok. 3,8450 - 3,85. Można więc zakładać, że ewentualne wyjście cen powyżej tej strefy podażowej byłoby istotnym sygnałem nieco trwalszej poprawy sytuacji posiadaczy długich pozycji na tej parze.

PLN BASKET
Stosunkowo ciekawa sytuacja ma obecnie miejsce na koszyku względem złotego. Nieznaczne umocnienie krajowej waluty z końcówki ubiegłego tygodnia doprowadziło do testowania okolic wsparcia przy cenie 3,36. Znajduje się tu przełamana wcześniej linia szyi odwróconej RGR. Jeśli kurs nie cofnie się poniżej tej bariery, można by to traktować jako ruch powrotny, jedynie potwierdzający sygnały nieco trwalszego osłabienia złotego. Warunkiem byłoby tu jednak skierowanie się teraz kursu w stronę 3,39, czyli zeszłotygodniowych maksimów. Ich przekroczenie otwierałoby drogę do kolejnego poziomu o charakterze podażowym, czyli 3,42.

GBP/PLN
Nieco wyraźniej złoty zdołał się umocnić na parze względem funta. Umocnienie złotego miało miejsce po odbiciu się od oporu przy cenie ok. 5,7300/50. Obecnie najbliższym, istotnym z krótkoterminowego punktu widzenia wsparciem jest poziom ok. 5,65. Przełamanie tego lokalnego dołka sprzed dwóch tygodnia załamywałoby strukturę coraz wyżej położonych maksimów i minimów, widoczną w ostatnich tygodniach, co z kolei mogłoby być już argumentem dla strony podażowej.

CHF/PLN
Bardzo spokojnie tydzień kończył się na parze franka względem krajowej waluty. O sygnałach zmiany krótkoterminowej sytuacji można by z kolei mówić w przypadku przełamania okolic 2,3950, gdzie znajduje się około 2,5-miesięczna linia trendu spadkowego. Jej przełamanie sygnalizowałoby wyznaczenie fali osłabienia złotego w kierunku przynajmniej ok. 2,4130, gdzie znajduje się kolejny opór.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)