Notowania

dziś w money
20.11.2008 08:18

Nerwowe popołudnie na EURUSD

Spokój na rynku eurodolara nie utrzymał się zbyt długo, a ruchy wczoraj w drugiej części dnia mogły się okazać mocno zaskakujące.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spokój na rynku eurodolara nie utrzymał się zbyt długo, a ruchy wczoraj w drugiej części dnia mogły się okazać mocno zaskakujące. *

Rynek najpierw w zasadzie nie zareagował na dane o inflacji i budowach domów, aby wystrzelić w górę pół godziny później. Powodem gwałtownego osłabienia dolara (wzrost EURUSD z 1,2620 do 1,2810) okazały się wypowiedzi wiceprezesa Fed, który uznał, iż obecna sytuacja w gospodarce jest znacznie bardziej poważna niż poprzednie spowolnienia, co mogło być odczytane jako zapowiedź kolejnych działań ze strony Fed. Oderwanie się rynku walutowego od sytuacji na rynkach akcji nie trwało jednak długo - spadki indeksów giełdowych szybko odwróciły sentyment na rynku i spowodowały spadek notowań EURUSD do 1,2475, który to poziom dość stabilnie utrzymywał się przez większość notowań w Azji.

Nie można tego powiedzieć o parze USDJPY, której notowania najpierw obniżyły się z 97,05 do 95,85, a w trakcie notowań w Azji jeszcze do 94,95. Wczorajsza sesja jest dobrym przykładem na to, że przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych nie bardzo można liczyć na trwałość tendencji oderwanych od tego co dzieje się na rynkach akcji. Dodatkowo ruchy te zwiększą zapewne nerwowość w końcówce tygodnia - para USDJPY jest blisko wsparcia na poziomie 94,45, które chroni ją przed spadkiem do minimów z października.

Taki układ na głównych parach walutowych oznacza również, iż niepokój z dużą siłą wróci na rynki walut wschodzących. Notowania złotego względem dolara będą dziś zapewne najsłabsze od początku miesiąca i coraz bliższe poziomów z końca października.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz